Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Skanīgi aizvadīta Latgales diena Rīgā

Latgales plānošanas reģions (LPR) sadarbībā ar Latgales pašvaldībām un to TIC un biedrību “Latgales Tematiskie ciemi” 2019. gada 17. augustā Neatkarības laukumā Rīgā jau sesto gadu rīkoja Latgales dienu Rīgā. Pasākuma laikā rīdzinieki un pilsētas svētku viesi varēja iepazīties ar Latgales mājražojumiem, vērot un iepazīt amatnieku darbošanos, priecāties par latgaliešu tautas mūziku un baudīt viesmīlību un omulīgo gaisotni.

Arī šogad Latgales diena Rīgā, vēl pirms svētku norises, no masu mediju puses tika izcelta kā Rīgas svētku TOP 10 pasākums, ko Latgales plānošanas reģiona teltī apliecināja daudzi rīdzinieki un svētku viesi. “Ir gandarījums, ka mūsu ieviestā tradīcija kļuvusi par nozīmīgu Rīgas svētku daļu, kuru novērtē gan gan rīdzinieki, gan Latgales amatnieki un mājražotāji,” saka Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina – Tabūne. Šo pasākumu atzinīgi novērtēja daudzie tūkstoši pasākumu apmeklētāji un galvaspilsētas svētku viesi.
Svētku gaisotni ar latgaļu sarunvalodu un latgaliešu mūziku uzturēja mūziķis, TV raidījumu vadītājs un jaunā raidījuma “Saimnieks meklē sievu” dalībnieks Oskars Bērziņš. Zīmīgi, ka Oskara vadītā jauniešu kapella “Augusti”, kas visas dienas garumā pieskandināja Neatkarības laukumu, ir izveidojusies pirms četriem gadiem tieši Latgales dienas Rīgā laikā. Kā stāsta grupas vadītājs: “Toreiz mums piezvanīja biedrības “Latgales tematiskie ciemi” vadītāja Zane Praņevska un lūdza vai mēs varētu Rīgā pamuzicēt? Šis piedāvājums mūsu draugu lokā tika apdomāts un mēs piekritām.” “Savs stāsts ir arī par nosaukuma izveidošanu,” turpina Oskars Bērziņš, “tā kā Latgales diena Rīgā tad notika 15. augustā un Līvānos jau bija grupa “Jūlijs”, tad mēs nolēmām saukties “Augusti.””
Pasākumā skatītājus ar savām dziesmām arī priecēja Latgales pop/rok grupas “Dabasu Durovys” grupas līderis – Arnis Slobožaņins, kā arī folkloras kopas “Atzele” no Viļakas un “Olūts”no Balvu novadiem.
Visas dienas garumā Latgales amatnieki pašiem mazākajiem apmeklētājiem piedāvāja iesaistīties dažādās radošās darbnīcās. Lielu atsaucību atpūtas teltī guva gan māla skola, ziedu veidošana no dabas materiāliem, gan koka spēles un grozu pīšana un “žvūrgzdinu” izgatavošana.
Ikvienam viesim bija iespēja uzzināt par plašajām ceļošanas iespējām Latgalē, par ko informēja Latgales tūrisma un informācijas centru speciālisti. Savukārt, par uzņēmējdarbības, Latgales speciālās ekonomiskās zonas un remigrācijas iespējām Latgalē bija iespējams uzzināt pie LPR darbiniekiem. Kā svētku laikā uzsvēra Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Andris Kucins:” Šādi pasākumi, ko sadarbībā ar reģiona amatniekiem un mājražotājiem rīkojam kā Rīgā, tā arī citās Eiropas pilsētās, dod vērtīgu pieredzi darbā ar pircēju, kā arī uzzina to vēlmes un novērtējumu par to gatavotiem produktiem.”
Pasākuma izskaņā notika Latgales dienas apmeklētāju sadziedāšanās ar kapellu “Augusti” un tradicionāli atvadīšanās ar dziesmu “Pi Dīveņa gari goldi”.


Latgales plānošanas reģions pateicas Latgales amatniekiem, mājražotājiem, tūrisma informācijas centriem, kā arī biedrībai “Latgales tematiskie ciemi” un Latgales pašvaldībām par atbalstu, kas nodrošināja pasākuma “Latgales diena Rīgā” veiksmīgu norisi!

Avots: Latgales plānošanas reģions

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv