Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Skatuves runas konkurss ‘’Zelta sietiņš’’

Ir septembris. Uzsāktas skolas gaitas. Jauni notikumi. Jauni pasākumi. Tradicionāli septembris literatūras pazinējiem sākas ar Dzejas dienām. Šogad tās ir īpašas, jo notiek Raiņa un Aspazijas zīmē – aprit 150 gadi, kopš mākslinieku dzimšanas.

Daugavpils novada kultūras pārvalde 10. Septembrī Raiņa mājā Berķenelē pulcināja uz skatuves runas konkursu ‘’Zelta sietiņš’’ . Tas notika 3 grupās: 2.-4.kl., 5.-9.kl., 10.-12. kl. grupa. Katrā grupā drīkstēja pieteikt 1bērnu.
No mūsu skolas 2.-4. kl. pārstāvēja 3. kl. audzēkne Dagnija Poļakeviča, 5.-9. kl.-9. kl. skolniece Aija Gžibovska, 10.-12. kl.-10. klases skolniece Karīna Mokrjakova.
Katrā klašu grupā noteica 1 laureātu.
10. septembra rītā daba iepriecināja ar brīnišķīgu atvasaru: gaiss bija silts, saule spīdēja. Rasas pilieni laistījās visās varavīksnes krāsās. Šķiet daba atbalsoja Raiņa teikto: ‘’Manu jaunu dienu saule sildot devusi man spēku…”
Arī mums tas bija kā uzmundrinājums ceļā uz konkursu. Berķenelē ieradāmies savlaicīgi. Uzzinājām secību, atradām telpas, kur notiks konkurss, apskatījām muzeja apkārtni. Konkursa rīkotāji izteica domu, ka šogad daudz dalībnieku. 2.-4. kl. grupā 22 dalībnieki, 5.-9. kl. grupā 34, 10.- 12.kl. grupā 13.
Skolēni tika sadalīti grupās. Kamēr vieni izdzīvoja konkursa drudzi, citi gāja ekskursijā pa muzeja apkārtni, lapenē cienājās ar tēju un visādiem gardumiem.
Pasākuma noslēgumā visi konkursa dalībnieki pulcējās muižas klētī, kas tagad ir saieta telpa. Tur notika pasākuma noslēgums un apbalvošana.
Ļoti liels prieks mums bija, kad 2.-4. kl. grupā kā laureāti un balvas ‘’Zelta sietiņš’’ ieguvēju nominēja mūsu Dagniju Poļakeviču (skolotāja Vija Kovaļkova). Prieks bija arī Dagnijas māmiņai, kura meitu pavadīja uz konkursu.

Aija un Karīna saņēma Pateicības Rakstus un piemiņas balvas.
Iepriecina, ka mums ir talantīgi bērni, kuri var un grib iedziļināties rakstnieka teiktajā, izjusti, pareizā literārā valodā pasniegt to klausītājiem, radīt emocionālu baudījumu un pārdzīvojumu.

Informāciju iesniedza: Regīna Grigule, Aglonas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv