Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Šķeltovas TN pašdarbnieki koncertē Valentīndienā

Svētais Valentīns, Valentīndiena, sirsniņ svētki, Amora bulta, romantiskas tikšanās un dejas, tas piederas vienu reizi gadā – 14. februārī. Šajos svētkos vēlamies būt nedaudz nerātnāki, nedaudz rotaļīgāki, smaidīgāki, priecīgāki kā ikdienā. Pie vainas varbūt trāpīga Amora bulta vai jau gaisā jūtamais pavasara gaiss, vai pateikts sirsnīgs novēlējums… lai vai kā, bet Latvijā arī svin šos svētkus.

Katra mīlestība ir īsta -
Vai tā būtu mūžu gara
Vai vienu vien mirkli īsa.
Tā smaržo pēc pavasara,
Tā atnāk kā maiga trīsa
Vai zibens rīkste tik asa.
Vienalga, vai purpurā tīta
Vai aukstumā kaila un basa.
Kā puķe vainagā vīta,
Vai bāka uz klinšaina krasta
Katra mīlestība ir īsta
Un reizē – tik neparasta.

Nav viena konkrēta fakta par Valentīndienas svinēšanas sākumu, bet viens no tiem vēsta, ka Valentīns esot bijis Senās Romas priesteris, kurš Imperatora Klaudija II (3. gs. m. ē.) laikā slepus laulāja mīlniekus. Kad Valentīna pārkāpumu atklāja, Klaudijs piesprieda viņam nāvessodu, kas tika izpildīts 270. gada 14. februārī.
Šogad daudzi tautas nami steidza Valentīndienu svinēt jau 13. februārī, jo tā bija sestdiena. Līdz ar to Šķeltovas TN pašdarbnieki bija ielūgti gan uz Asūni, gan Skaistu sniegt savus priekšnesumus.
„Zvonnica”, Ļenas Afanasjevas vadībā, ieskandināja Asūnes tautas namu, bet Šķeltovas tautas nama dramatiskais kolektīvs kopā ar Šķeltovas pamatskolas dejojošajām meitenēm, Valentīnas Jankevičas vadībā, iepriecināja Skaistas tautas nama apmeklētājus.
Redzot skatītāju un pašdarbnieku smaidošās sejas, Valentīns savu darbu bija veicis izcili – palīdzējis ikvienam uzturēt prieka dzirksti sirdī.
Paldies ikvienam par piedalīšanos šajos pasākumos!

Informāciju iesniedza: Astrīda Leikuma, Šķeltovas TN direktore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv