Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Šķeltovas TN tiks realizēts projekts “Latgales amatu prasmju meistarklases Šķeltovas pagastā”

Biedrība “Alksniena” (Šķeltovas pagasts, Aglonas novads) piedalījās ar projektu “Latgales amatu prasmju meistarklases Šķeltovas pagastā” Latgales reģiona attīstības aģentūras izsludinātajā konkursā, kurā finansiālu atbalstu sniedz Valsts kultūrkapitāla fonds sadarbība ar AS ”Latvijas valsts meži”.


Konkursa mērķis ir veicināt kultūras pieejamību sabiedrībai, Latgales reģiona kultūrvides, vērtību un tradīciju saglabāšanu un attīstību, sniedzot finansiālu atbalstu labākajiem kultūras projektiem.
Konkursa rezultātā biedrības “Alksniena” projekts guva atbalstu.
Projekta ietvaros 2019. gada jūlijā Šķeltovas pagastā tiks rīkotas divas meistarklases, kurās tiks aicināti piedalīties Aglonas novada visu pagastu dažādu vecuma grupu iedzīvotāji. Tādējādi Aglonas novada iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar Latgales amatu tradīcijām un arī ar konkrētiem meistariem, kuri šīs tradīcijas gadu gaitā uztur un popularizē gan Latvijā, gan arī ārpus Latvijas teritorijas. Projektam būs pozitīva ietekme uz Aglonas novada kultūras dzīves dažādošanu un arī uz amatniecības, mājražošanas tradīciju popularizēšanu. Projekta ietekme dos iespēju iedzīvotājiem labāk iepazīt amatu prasmes, kas ir raksturīgas tikai Latgalē, atdzimšanu un popularizēšanu. Iespējams, ka pēc meistarklašu apmeklēšanas kāds tās tālāk realizēs savā dzīvē.
Vadīt meistarklases tika uzrunāta Aglonas maizes muzeja saimniece Vija Kudiņa, kura savu meistarklasi (Kļocku gatavošana) pasniegs 17. jūlijā, plkst.13.00 un keramiķis Valdis Pauliņš (keramikas meistarklase) no Krāslavas, kurš savas amatu prasmes iedzīvotājiem ierādīs 24. jūlijā, plkst. 15.00. Programmas piešķirtais finansējums ir 240 EUR.

Paldies AS ”Latvijas valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fondam.

Informāciju iesniedza: Astrīda Leikuma, Biedrības “Alksniena” valdes locekle

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv