Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Skolēnu pašpārvalžu līderi tiekas Aglonā

Lai savstarpēji dalītos ar skolēnu pašpārvalžu darbības labās prakses piemēriem, veidotu savstarpējo sadarbību un stiprinātu izpratni par pašpārvalžu lomu skolās un pašvaldībā, 2018. gada 12. decembrī Aglonas vidusskolā pieredzes apmaiņas seminārā “Tusiņš “Asorti”” satikās  izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu līderi.


Pēc Preiļu novada bērnu un jauniešu centra “LĪDERU skolas” lūguma Aglonas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes komanda laipni uzņēma Pelēču pamatskolas skolēnu pašpārvaldes, Preiļu 1. pamatskolas skolēnu pašpārvaldes “Kompass”, Salas pamatskolas skolēnu pašpārvaldes “Atspere”, Preiļu 2. vidusskolas skolēnu pašpārvaldes “Skolas zieds” un Vārkavas vidusskolas skolēnu parlamenta “Astoņstūris” līderus. Kopā tusiņā “Asorti’ piedalījās 39 dalībnieki.

Tikšanās reizē katras skolas līderi iepazīstināja citus ar savas pašpārvaldes tradīcijām,  komandu un labās prakses piemēriem. Dalībnieki devās arī nelielā ekskursijā pa Aglonas vidusskolu. Radošajā darbnīcā veidoja Ziemassvētku rotājumu – puzuri. Bija arī izzinoši jautras spēles un aktivitātes. Līderi ļoti atzinīgi novērtēja semināra norisi:

“Vārkavas vidusskolas skolēnu parlamentam “Astoņstūris” ļoti patika pasākuma atmosfēra, tāpēc ka aktivitātēs  varēja iepazīt citus skolēnus, uzzināt par citu pašpārvalžu darbošanos skolās un smelties idejas no citu darba. Aglonas pašpārvaldes skolēni un viņu skolotāja bija ļoti viesmīlīgi un sirsnīgi, kā arī izstaroja prieku, kas radīja patīkamu atmosfēru. Tas bija ļoti labi un produktīvi pavadīts laiks!” (Sigita).

“Mums ļoti patika tikšanās Aglonas vidusskolā. Bija jautras aktivitātes un spēles, garšīgi ēdieni, jauka atmosfēra. Mēs ļoti interesanti pavadījām laiku kopā. Un arī Aglonas vidusskolas pašpārvaldes meitenes un viņu skolotāja ir ļoti viesmīlīgas, skaistas un radošas! Mēs vēlētos piedalīties šāda veida pasākumos vēl un vēl! Paldies par šo brīnišķīgo dienu!” (Ksenija, Preiļu 2.vidusskola).

“Skolēniem pasākums ļoti patika. Bija iespēja pavērot, kā pasākumus organizē citā skolā, novadā. Daudz jauku ideju, sirsnīga uzņemšana, nepiespiesta atmosfēra. Skolēniem šāda veida tikšanās ir ļoti nepieciešamas.” (skolotāja Sandra, Pelēču pamatskola).

“Mums visai komandai ļoti patika pasākums. Bija ļoti jautras aktivitātes. Bija interesanti paskatīties kā citas pašpārvaldes sevi prezentē. Ja turpmāk rīkos līdzīgus pasākumus, ar prieku piedalīsimies!” (Salas pamatskola pašpārvalde “Atspere”).

“Liels paldies “Līderu skolai” par iespēju satikties skolu pašpārvalžu komandām un Aglonas vidusskolai par lieliski noorganizēto uzņemšanu. Guvām vērtīgu pieredzi un atziņas skolēnu pašpārvaldes darbam. Ļoti patika spēles – tās bija jautras un aktīvas, kā arī puzuru gatavošana. Interesanti bija vērot skolas noformējumu un dekorācijas. Paldies par iedvesmojošo Labo darbu Adventa kalendāru!” (Preiļu 1. pamatskolas pašpārvaldes “Kompass” komanda – Agita, Andželika, Krista, Santa).

Paldies par kopā būšanu! Paldies Aglonas vidusskolas skolēnu pašpārvaldes komandai par laipno uzņemšanu un vēlmi dalīties pieredzē. Īpašs PALDIES skolēnu pašpārvaldes līderēm Lāsmai Repelei un Lailai Repelei, pašpārvaldes līderu vietniecei Dainai Solimai un direktora vietniecei audzināšanas un ārpusstundu darbā Inārai Ukinai. Mēs guvām idejas un ierosmes savam darbam! Paldies!

Informāciju iesniedza: Aija CaunePreiļu novada bērnu un jauniešu centra  direktore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv