Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Smārts. Spēle tiem, kas mācās

Aglonas vidusskolas skolēni jau otro gadu piedalījās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības rīkotajā konkursā “Smārts. Spēle tiem, kas mācās”. Konkursā sacentās zinošākās Latvijas reģionu un Rīgas skolu komandas. Latgali pārstāvēja Aglonas vidusskolas 11.b klase. Finālā iegūta 2.vieta. Konkursa galvenais uzdevums palīdzēt jauniešiem sagatavoties studijām un darba gaitām.

Piedaloties konkursā, jaunieši kļūst drošāki un pārliecinātāki par savām tiesībām un pienākumiem, lai būtu gatavi veidot savstarpēji atbildīgākas un cieņpilnākas attiecības ar darba devējiem un pastāvēt par sevi.

Konkursu rīko Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība  Eiropas Sociālā fonda projekta „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos” ietvaros,  sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, to atbalsta Labklājības ministrija, Valsts darba inspekcija un Latvijas Darba devēju konfederācija.

 „Lai tiktu konkursa „ Smārts….”   pusfinālā piedalījāmies neklātienes konkursā, atbildējām uz 45 jautājumiem internetā. Neklātienē ieguvām godalgoto 2. vietu Latgales reģionā. Mēs cītīgi  gatavojāmies  pusfinālam. Mēs studējām dažādus materiālus, izspēlējām spēles par darba drošību un citiem ar to saistītiem jautājumiem, un, protams, neaizmirsām arī par mājas darba izpildi, stāsta  Aglonas vidusskolas 11.klases skolnieces Kristīne Jokste un Mārīte Kiseļevska.

„Sagatavojām 30 sekunžu video,  kurā prezentējām mūsu komandu „Impulss”. 8.martā devāmies uz pusfinālu, kas  notika Mārupē. Nonākuši galamērķī, saņēmām oranžas krāsas krekliņus, kas bija mūsu komandas atpazīšanas zīme. Atpūtušies no garā ceļa, sātīgi paēduši, devāmies grimēties.  Sapucēti, pārģērbušies un atkārtojuši svarīgāko, devāmies uz filmēšanās laukumu LNT studijā . Iepazināmies vēl ar  4  Latgales reģiona komandām un sākām darbu. Veiksmīgi izpildījuši 5 uzdevumus, ar 10 punktu pārsvaru ieguvām godalgoto 1. vietu pusfinālā.  Ar lielu sajūsmu un nelielu satraukumu, devāmies uz finālistiem apmaksātu viesnīcu Rīgā, kur pavadījām nakti pirms fināla.

Pamodušies, paēduši brokastis devāmies nelielā ekskursijā pa Rīgu. Vispirms uz kinoteātri skatīties pēc pašu izvēles apmaksātu filmu,  vēlāk apmeklējām arī „Lido”. Un tad jau pienāca laiks doties uz filmēšanās laukumu Mārupē. Ieradušies, saņēmām krekliņus jau dzeltenā krāsā.  Cītīgi un ar atbildību pildījām piecus  fināla uzdevumus. Rezultātā ar 5 punktu zaudējumu ieguvām 2.vietu, ko dalījām ar Rīgas reģionu. Neapšaubāmi bijām nedaudz noskumuši, tomēr arī priecīgi par iegūto 2. vietu Latvijā. Esam pārliecināti, ka nākošajā gadā ar jaunu sparu dosimies  jau trešajā piedzīvojumā, ko piedāvā konkurss „Smārts. Spēle tiem, kas mācās.”

“Konkursa gaitā jaunieši apliecināja, ka labi orientējas Darba likumā un gandrīz izcili pārzina darba drošības noteikumus. Finālistu zināšanas patīkami pārsteigtu un disciplinētu jebkuru darba devēju, līdz ar to var droši teikt, ka skolēniem dalība šajā konkursā ir ilgtermiņa ieguvums,” stāsta LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Par skolēnu piedalīšanos konkursā Aglonas vidusskolas bibliotēkai tika piešķirta naudas balva  150,- Ls apmērā mācību grāmatu iegādei, savukārt skolēni saņēma  zibatmiņas un saldās balvas, bet pats galvenais labas emocijas, jaunas zināšanas un pieredzi.

Jaunieši pateicas saviem palīgiem:

Skolotājām – Regīnai Grigulei un Inetai Valainei;

Aglonas novada domes grāmatvedei Dzintrai Valainei;

Šoferim Dainim Zukulam.

Latvijas Televīzijas 1.kanālā katru sestdienu plkst.15.45, sākot no 14.aprīļa, tiek pārraidīta spēles norise. Fināls tiks rādīts 26.maijā.