Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Sociālās integrācijas valsts aģentūra aicina skolēnus, izglītības speciālistus un citus interesentus uz atvērto durvju dienu

Saturs atjaunots: 20.04.2018.

   Atvērto durvju dienā Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) aicinām skolēnus, izglītības speciālistus, sociālos darbiniekus un citus interesentus iepazīties ar izglītības iespējām SIVA Jūrmalas profesionālās vidusskolā un Koledžā par valsts budžeta līdzekļiem cilvēkiem ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti, lai veicinātu nodarbinātību un sociālo integrāciju.
Atvērto durvju dienas SIVA Jūrmalas profesionālajā vidusskolā un Koledžā norisināsies 10.maijā plkst. 11:00 Jūrmalā, Slokas ielā 68.  Atvērto durvju dienu laikā visi interesenti tiks iepazīstināti ar SIVA piedāvātajām izglītības programmām, profesionālās piemērotības noteikšanas gaitu pirms mācību uzsākšanas, mācību procesu un telpām, prakšu organizēšanas kārtību un atbalstu karjeras veidošanā, kā arī audzēkņu pašpārvaldi un vokālo ansambli „Spārni”.
SIVA izglītības iestādēs par valsts budžeta līdzekļiem iespējams iegūt izglītību cilvēkiem ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti, kā arī jebkuram citam interesentam par noteiktu mācību maksu. Mācību laikā cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti valsts apmaksā dažādu speciālistu konsultācijas un nodarbības, veselības uzlabošanas vai nostiprināšanas procedūras, dzīvošanu dienesta viesnīcā, ēdināšanu, transportlīdzekļu vadītāja apmācības, kā arī nodrošina surdotulkošanu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.
Pirms mācību uzsākšanas kādā no izglītības programmām, cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti nepieciešams iziet profesionālās piemērotības noteikšanu SIVA, kas norisinās visu gadu un ir valsts apmaksāts pakalpojums.  Profesionālās piemērotības noteikšanas gaitā kopā ar speciālistiem tiks izvērtēts veselības stāvoklis, individuālā motivācija, iepriekšējās zināšanas un prasmes, lai kopīgi izvēlētos piemērotāko izglītības programmu.
SIVA Jūrmalas profesionālajā vidusskolā 2014./2015.m.g. uzņemšana notiks dažādās izglītības programmās, lai iegūtu, piemēram, pavāra, datorsistēmu tehniķa, veļas mazgātāja un gludinātāja, kā arī citas kvalifikācijas. Bet SIVA Koledžā 2014./2015.m.g. uzņemšana notiks dažādās pilna un nepilna laika studiju programmās, piemēram, informācijas tehnoloģijas, mārketings un tirdzniecība, grāmatvedība un nodokļi u.c.
Atvērto durvju dienas programma: Atverto_ durvju_ dienas_ programma
   
Pēc Sociālās integrācijas valsts aģentūras sabiedrisko attiecību speciālistes I.Meļko informācijas
sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv