Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Šodien – Pasaules diena bez tabakas

Kā katru gadu, arī  šogad  31. maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules diena bez tabakas, kuras mērķis  ir vērst sabiedrības uzmanību  smēķēšanas izraisītajam kaitējumam  veselībai un samazināt  tabakas izstrādājumu patēriņu.

Pasaules veselības organizācija (PVO) par šī gada Pasaules dienas bez tabakas tēmu ir noteikusi “Tabaka – drauds attīstībai”, liekot uzsvaru uz tabakas industrijas radītajiem draudiem valsts ilgtspējīgai attīstībai, tai skaitā iedzīvotāju veselībai un ekonomiskajai attīstībai.

Viens no 2017. gada Pasaules dienas bez tabakas mērķiem ir demonstrēt, kā katrs indivīds var sniegt ieguldījumu, lai veidotu no tabakas brīvu un uz ilgtspējīgu attīstību vērstu vidi, neuzsākot smēķēt vai atmetot šo kaitīgo ieradumu. Nauda, kas netiktu izlietota tabakas izstrādājumu iegādei, varētu tikt izmantota veselīgākas un kvalitatīvākas pārtikas iegādei, veselības aprūpes un izglītības pakalpojumu nodrošināšanai.

Plašāka informācija par 2017. gada Pasaules veselības dienu ir pieejama PVO interneta vietnē: http://ejuz.lv/e24

 SPKC sagtavotie informatīvie materiāli smēķēšanas profilakses jomā:

 Interneta vietne: www.pasivasmekesana.lv/

Informatīvie materiāli:

Statistikas dati:

  • Skolēnu smēķēšanas izplatība “Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījums” 2013./2014.mācību gada aptaujas rezultāti un tendences http://ej.uz/vc2j
  • Starptautiskais jauniešu smēķēšamas pētījums, 2014.gada aptauja Latvijā  http://ej.uz/ot5q
  • Pieaugušo iedzīvotāju smēķēšanas izplatība “Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums” 2014. http://ej.uz/yixo

Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv