Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Solis pretī sapnim ar Hipotēku bankas atbalstu

Laikā, kad bērni savu brīvo laiku pavada telpās pie datora vai televizora ekrāniem, tiek radīti apstākļi veselīgai atpūtai, lai viņi interesanti un lietderīgi pavadītu savus brīvos brīžus. Līdz šim Aglonas vidusskolas skolēni un tuvākās apkārtnes bērni šim nolūkam izmantoja sporta laukumu, informē projekta „Spēļu un rotaļu laukums brīvā dabā” vadītāja, Aglonas vidusskolas skolotāja Vija Kovaļkova.

„Strādājot skolā esmu novērojusi, ka ir nepieciešams spēļu un rotaļu laukums dabā bērnu brīva laika pavadīšanai.

Sapnis par rotaļu laukumu mums bija ļoti sen, bet īstenot sapni izdevās tikai tagad. Atsaucoties skolas direktores Lidijas Šatilovas iedrošinājumam uzrakstīju projektu Hipotēku bankai. Projekts ar Hipotēku bankas biedru kluba „Mēs paši” palīdzību pavasarī tika veiksmīgi atbalstīts.

Mūsu sapņa realizēšanai Hipotēku banka piešķīra 400 Ls. Skolēni uzzinot šo priecīgo vēsti ar savām idejām un padomiem palīdzēja izvēlēties ko labāk gatavot. Radās ideja organizēt sākumskolas skolēniem konkursiņu „Mans sapņu rotaļu laukums”. Bērnu fantāziju lidojums bija neaptverams! Sākās pats sarežģītākais, nopietnākais un atbildīgākais moments šajā projektā – kur izvietot rotaļu laukumu, un ko mēs varam atļauties?!

Palīgā izlemt tika aicināta skolas padome, kura ar savu padomu ātri un veiksmīgi atrada mūsu laukumam piemērotu vietiņu skolas teritorijā, zem skaistām koku lapotnēm starp sporta laukumu un slidotavu. Mūsdienās netrūkst cilvēku, kuri labprāt ir gatavi palīdzēt. Organizācijas „Latvijas Valsts meži” Aglonas mežniecība mums palīdzēja ar kokmateriāliem  spēļu un rotaļu laukuma elementu izgatavošanai.

Bez darba nav iespējams realizēt nevienu projektu, nevienu ideju. Septembra sākumā tapa kokmateriāla pārvērtības. Katru dienu skolēni skrēja uz laukumu pētīt, par ko ir pārvērties vēl vakar kaudzē gulošs baļķis. Iespējams, katrs puika savās domās ne reizi vien iztēlojās sevi par Supervaroni, domādams, cik būtu interesanti paspēlēties ar tādiem lego klucīšiem! Prieka un apbrīnu pilnu paldies visu bērnu un pieaugušo vārdā gribam teikt Genādijam Selickim, Eduardam Bokam, Anatolijam Krasovskim, Ilmāram Repšam par drošu, praktisku, skaistu spēļu un rotaļu laukumu! Lai arī turpmāk katrs darbs viņiem sniedz  prieku, jo tā pasaule top skaistāka!

Projekta tapšanas laikā radās daudz jaunu ideju. Viena no tām – šajā projektā iesaistīt Saules mākslas skolas Aglonas filiāles 4. kursa audzēkņus. Triju nedēļu laikā 12 topošie mākslinieki ļoti čakli meklēja idejas, zīmēja skices, plānoja sava darba ritmu, jo darba apjoms, atbildība, materiāls priekš viņiem bija kas jauns, līdz šīm neizpētīts. Sāka ritēt darbs – „Acis darba izbijās, rokas darba nebijās!” Darba procesā mainijās idejas, domas, bet darba spars nepameta nevienu, tieši otrādi! Rezultātā izdevās radīt 6  populāru multfilma varoņu tēlus, kuros ir izgrieztas sejiņas, un ikviens var iemūžināt sevi kā multfilmu varoņa tēlu. Spēļu un rotaļu laukumā savas jaunās mājas ir atradis Karlsons no Lingrēnas pasakas Lauras Čaplinskas un Loretas Čerpakovskas interpretācijā. Radošā procesā triju nedēļu laikā sūnu kaudze pārvērtās par diviem pērtiķīšiem Amandas Škapares un Lailas Meirules izpildījumā. Savukārt Lilita Gžibovska, Karīna Makrjakova, Diāna Kazakeviča izveidoja Gardēža ģimeni, kura var iepriecināt un uzlabot noskaņojumu gan maziem, gan lieliem. Nauris Lukjanovičs un Ainārs Kovaļkovs zīmēja populāro cāli, kurš vareni iesēdās spēļu un rotaļu laukuma zālājā, un no malas vēro visus apmeklētājus. Patrīcija Spalve attēloja Vinniju Pūku ar draugiem. Radošajā procesā ritēja ne tikai darbs, bet arī pārsteigumi. Laura Valaine un Inta Valaine izvēlējās par pamatu ilustrāciju no F. Lelaržsa un F. Rijē grāmatas „Labu, jauku vakariņu, palasīsim pasaciņu.” Pagatavotie pasaku varoņi atrada savu vietiņu spēļu un rotaļu laukumā, kur tie ļoti iederējās.

Septembris ātri un strauji tuvojās beigām, arī projekta termiņš tuvojās nobeigumam. Ar projektā iesaistīto domu biedru palīdzību  darbu izdevās īstenot paredzētajā laikā.

Spēļu un rotaļu laukuma atklāšana notika 7. oktobrī plkst. 12.00. Ciemos atbrauca Pepija un atlidoja Karlsons ar dāvanām. Atklāšanā tika teikti visskaistākie un vissirsnīgākie pateicības vārdi visiem projekta īstenotājiem. Karlsons ar Pepiju  pasākuma laikā izklaidēja apmeklētājus, kā arī aicināja ikvienu apmeklēt spēļu un rotaļu laukumu. Diemžēl, līdz ar pirmajām salnām un rudens ilgstošajiem lietiem multfilmu varoņi devušies ziemas miegā , bet līdz ar pirmajiem krokusu ziediem – solīja atgriezties  un priecēt apmeklētājus!

 

 Bērni ir sajūsmā par spēļu un rotaļu laukumu. Katrs starpbrīdis un brīvais laiks tiek pavadīts brīvā dabā. Pat lietus mazuļus nebaida!

Īpaši rudenīgu, saulainu, priecīgu paldies gribam teikt Hipotēku bankas biedru kluba „Mēs paši” pārstāvei Evģēnijai Leonovičai, kura projekta īstenošanas laikā bija atsaucīga un pretimnākoša. Paldies par starta kapitālu, kas palīdzēja realizēt mūsu sapni. Jūsu labdarība vairo mūsu labklājību un tā ir paliekoša vērtība!

Noslēgumā gribētu visiem teikt – šodienas darbi veido rītdienas panākumus, būsim darbīgi! Lai mums visiem izdodas, jo mēs paši un visi kopā varam jebkuru sapni pārvērst īstenībā!”