Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

“Starptautiskais Miera skrējiens – 2017″ Aglonā

Šogad Miera skrējiens visā pasaulē atzīmē 30 gadu jubileju kopš dibināšanas 1987. gadā. Latvijā tas norisinājās trīs dienas no 2017. gada 29. jūnija līdz 1. jūlijam. Piektdien, 30. jūnijā Miera skrējiena dalībnieki tika sagaidīti pie Riebiņu – Aglonas novada robežas. Riebiņu skrējēji nodeva Miera  lāpu agloniešiem, kuri turpināja skrējienu,  nododot  lāpu no rokas rokā līdz Aglonas – Krāslavas novada robežai. 

Šis skrējiens ir skrējiens no sirds uz sirdi. Kurā kopā satiekas liels un mazs, sportists un nesportists, kājām gājējs un riteņbraucējs. Skrējienā mēs ar mīļu, sirsnīgu smaidu dāvājam savu labo gribu, labo domu, mīlestību cilvēkam sev līdzās. Nododot ceļojošo Miera lāpu no rokas rokā, no viena novada nākamajam, no savas valsts kaimiņu valstij, mēs dāvājam savas labās domas un savu labo gribu pasaulei. Sapnim par draudzīgu, mierpilnu, laimīgu dzīvi uz zemes cauri gadsimtiem.
Latvijā Miera skrējiens pirmoreiz viesojās 1993. gadā. Kopš tā laika Latvija šajā labas gribas akcijā ir piedalījusies jau vairāk kā desmit reizes, izskrienot cauri daudziem novadiem un viesojoties visās lielākajās Latvijas pilsētās.
Šogad skrējienam bija īsāks ceļš cauri Latvijai. Tas šķērsoja tikai Latgali – vietu, kur pirms 100 gadiem notika Latgales 1.kongress un Latgale oficiāli izteica savu vēlēšanos būt vienota Latvijā kopā ar Vidzemi un Kurzemi. Skrējiens ienāca no Krievijas 29. jūnija rītā. Viesojās Kārsavā, Ludzā, Rēzeknē, Aglonā, Krāslavā. Bet 1. jūlijā šķērsoja Latvijas – Baltkrievijas robežu Paterniekos. Pasaules Miera skrējiena posms noslēgsies Minskā 7. jūlijā.

 

Avots: www.peacerun.org/lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv