Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju un viņu pedagogu apbalvošana Ministru kabinetā

Saturs atjaunots: 23.03.2015.

18.martā Ministru prezidente Laimdota Straujuma svinīgā un sirsnīgā ceremonijā sveica 2013./2014. mācību gada starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājus un viņu pedagogus, pasniedzot viņiem Ministru kabineta Diplomus. Olimpiāžu laureātiem un viņu skolotājiem izmaksātas valdības piešķirtās naudas balvas 26 117 eiro apmērā.
Apsveicot ar uzvarām starptautiskajās mācību olimpiādēs talantīgos Latvijas jauniešus, Ministru prezidente pauda lepnumu par jauniešu sasniegumiem: “Es esmu pārliecināta, ka par jums visiem mēs vēl daudz nākotnē dzirdēsim kā Latvijā, tā pasaulē. Gudra, zinātkāra galva un atsaucīga sirds – tās ir tās lielākās bagātības, kas var Latvijas valstij būt. Ja jūs būsiet gudri, tad zināsiet, kā sasniegt savus sapņus, ja jūs strādāsiet ar savu sirdsapziņu, tad mūsu Latvijai labi klāsies. Novēlu jums atrast savu ceļu dzīvē, un – lai jūs justu gandarījumu par sasniegto!”
Tāpat Ministru prezidente augstu novērtēja skolotāju darbu, palīdzot skolēniem sagatavoties olimpiādēm un lielu pateicību vecākiem par atbalstu jauniešu talantam.
Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāres pienākumu izpildītāja un Izglītības departamenta direktore Evija Papule un Valsts izglītības satura centra vadītāja pienākumu izpildītāja un vadītāja vietniece Agra Bērziņa.
Kopumā 2014.gadā apbalvoti 16 skolēni no visas Latvijas – Daugavpils, Aglonas, Rīgas un Cēsīm, kuri piedalījās piecās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs: informātikā, matemātikā, fizikā, ķīmijā un bioloģijā, un 27 viņu pedagogi.
Starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs piedalās labākie dažādu pasaules valstu vidusskolu skolēni. Pagājušajā gadā Latvijas jaunieši minētajās mācību priekšmetu olimpiādēs ieguva 5 sudraba un 7 bronzas medaļas. Tas ir par 3 sudraba medaļām vairāk nekā 2012./2013. mācību gadā. Sudraba medaļas ieguva Deniss Dunaveckis starptautiskajā matemātikas olimpiādē Keiptaunā, Dienvidāfrikā, Daniels Krimans starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Bali, Indonēzijā, Aleksejs Popovs, Aleksejs Zajakins un Kristaps Čivkulis starptautiskajā informātikas olimpiādē Taipejā, Taivānā.
Starptautisko olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanas tradīcija Latvijā notiek jau 17 reizi – kopš 1998.gada. Taču pirmo reizi Latvija starptautiskajā olimpiādē piedalījās 1991. gadā ķīmijā, iegūstot divas bronzas medaļas. Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju apbalvošana.
Foto VISC. Vairāk  foto: http://visc.gov.lv/aktualitates/gallery/20150318/gallery.shtml
Informāciju iesniedza: Signe Znotiņa –  Znota, Ministru kabineta preses sekretāre

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv