Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Stikla šķirošanas treniņnodarbība Aglonas internātvidusskolā 13. maijā

Saturs atjaunots: 18.05.2015.

„Latvijas Zaļais punkts” 2015. gada pavasarī aicināja skolēnus atsūtīt foto vai video par stikla šķirošanu un izcīnīt skolai stikla šķirošanas treniņu Annas Rozītes un Kaspara Zlidņa vadībā. 5. klases skolnieces Annija Rateniece un Anita Sadovska izveidoja fotostāstu par stikla šķirošanu.

„Es gribu es šķiroju! Stiklu” radošo darbu konkursā arī mūsu skola izcīnīja šķirošanas treniņu. Tas ir Latvijas Zaļais punkts iniciatīva, ko realizē sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru.

13. maijā skolā ieradās uzņēmuma Eko Media pārstāves J.Dahovska un S.Golgāne, jo viņi nodrošināja konkursa norisi.

Skolēni ar nepacietību gaidīja šķirošanas treniņu kopā ar mūziķi, TV personību, ielu vingrošanas „Gain Fast „ aktīvistu Kasparu Zlidni un TV „Kinomānija „ vadītāju Annu Rozīti.

Pasākuma laikā skolēni noskatījās filmu par stikla šķirošanu un paši aktīvi, radoši darbojās treniņā. Pirms tā uzzinājām, ka cilvēkus var nosacīti iedalīt 4 dārgakmeņu grupās – smaragdi, safīri, pērles un rubīni. Katrai grupai vajadzēja izdomāt un pārliecināt šķirot stiklu atbilstoši cilvēku tipam, izveidot plakātu.

Prezentāciju laikā skolēni, gan dziedāja, gan dzejoja frīstailā.

Vadītāji uzdāvināja skolai metodisko materiālu, plakātus par zaļo dzīvesveidu un grāmatu „Sūnu ciema zēni ”. Lai pārvarētu sūnu ciema domāšanu, jāatceras 3 vārdi: zinu, gribu, daru.

Pasākuma noslēgumā varējām nofotografēties ar treniņa vadītājiem un rast atbildes uz jautājumiem. Kā atzina 5. klases skolniece Viktorija Nartiša: „Tagad es zinu, kas ir Zaļais punkts un es šķirošu stiklu.” Artjoms Fjodorovs atzina, ka viņam visvairāk patika darbs komandā – savā dārgakmeņa grupā un pasākuma vadītāji.

Lai mūs visus iedvesmo K.Zlidņa moto: „Ja vēlies kaut ko sasniegt, sāc ar šo brīdi”. Paldies Zaļajam Punktam un Eko Media par radošo, atraktīvo pasākumu. Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas pasākuma fotogrāfijas.

Informācija un foto: Aglonas internātvidusskolas Sociālo zinību skolotāja Dz.Rateniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv