Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

“Supermeitene 2017”

Marts… Pavasaris… Tieši marts izdzen ziemu no sasaldētās dabas un aicina pavasari ciemos. Martā daba strauji mainās – vienā dienā ir viena seja, bet nākamā – izskatās pavisam citādi. Ar katru dienu spoža saulīte paceļas augstāk un augstāk, taisnāk met savus starus, sasilda zemi. Lēni kūst sniegs, kaut tikai aizvakar tas atkal uzsniga. Drīzumā daudzbalsīgā putnu čivināšana atraus vārtus pavasarim, lai tam būtu vieglāk atnākt pie mums ciemos.

Lai šo laiku padarītu krāsaināku, Aglonas novada izglītības iestāžu sākumskolas meitenes 8.martā tika aicinātas piedalīties Aglonas novada konkursā “Supermeitene 2017″.
Šī konkursa mērķis bija rosināt bērnu interesi par aktīvās atpūtas iespējām un popularizēt skolēnu jaunradi un saturīgu radošo darbību. Konkursā piedalījās 11 meitenes no Priežmalas pamatskolas, Aglonas internātvidusskolas, Aglonas Katoļu ģimnāzijas un Aglonas vidusskolas.

Konkursa gaitā meitenes apliecināja savas spējas un talantus septiņos dažādos interesantos uzdevumos: intelektuālajā, radošajā, praktiskajā, atmiņas trenēšanas, izpausmju, lietišķajā un talantu parādē. Praktiskajā uzdevumā „Veiklās rokas” meitenes šķiroja zirņus, pupas un makaronus. Radošajā uzdevumā meitenes izgatavoja rotas (krellītes, piespraudes, rokassprādzes) no pērlītēm, diegiem un filča. Intelektuālajā uzdevumā „Jaunkundzes tests” bija jāatbild uz 11 testa jautājumiem par dažādām sadzīviskām lietām, par būtiskām lietām, kuras būtu svarīgi zināt jaunkundzēm. Izpausmes uzdevumā „Dāvana draugam” meitenes darbojās ar papīru un kartonu un pagatavoja apsveikuma kartiņu pavasarīgās noskaņās, kuras vēlāk uzdāvināja viena otrai. Atmiņas trenēšanas uzdevumā „Acīgā jaunkundze” vajadzēja atcerēties lapiņas ar augļu vai dārzeņu nosaukumiem. Lietišķajā uzdevumā „Galdiņ klājies!” vajadzēja noteikt 4 galda servējuma veidus, kā arī atpazīt 8 trauku veidus. Talantu parādē dalībnieces parādīja kādu no saviem talantiem – dziedāja, dejoja, deklamēja dzejoļus, stāstīja par sevi un savu vaļasprieku, rādīja zīmēšanas prasmes un spēlēja sintezatoru.
Meiteņu sniegumu vērtēja konkursa žūrija – Aglonas centrālās bibliotēkas bibliotekāre Aija Daukšte, Aglonas BJBLPC “Strops” audzinātāja Aija Mežiniece un Aglonas novada tūrisma konsultante Liene Baškatova.
Konkursa starplaikos līdzjutējiem un skatītājiem bija iespēja piedalīties intelektuālajā spēlē.

Apkopojot konkursa “Supermeitene 2017” rezultātus, Aglonas Katoļu ģimnāzijas 1. klases audzēkne Julianna Stremjanova ieguva titulu „Sirsnīgākā meitene”, Aglonas vidusskolas 1. klases audzēkne Elīna Nartiša ieguva titulu “Radošākā meitene”. Tituls “Atraktīvākā meitene” tika piešķirts Priežmalas pamatskolas 2. klases skolniecei Amandai Reščenko un 4. klases skolniecei Valērijai Bogdanovai, Aglonas Katoļu ģimnāzijas 1. klases audzēknei Marijai Magdalēnai Šērai un Aglonas internātvidusskolas 3. klases audzēknei Oksanai Petrovai.

Tituls “Erudītākā meitene” tika piešķirts Aglonas vidusskolas 3. klases audzēknei Katelīnai Švābei. Aglonas internātvidusskolas 3. klases audzēkne Roze Krotova ieguva titulu “Talantīgākā meitene”, bet Loreta Egle ieguva titulu „Saimnieciskākā meitene”.

Konkursa galvenā titula “Supermeitene 2017” ieguvēja ir Aglonas internātvidusskolas 3. klases skolniece Džeina Zukule.

Noslēgumā konkursa dalībniecēm un skatītājiem bija iespēja nobaudīt tēju un našķus. Paldies visām dalībniecēm, skolotājām, vecākiem, līdzjutējiem par kopīgi radīto svētku noskaņu! FOTOGALERIJA.

 

Informāciju iesniedza: Marina Krasovska,  Aglonas BJBLPC  „Strops” audzinātāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv