Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Sv. Cecīlijas dienas koncerts Aglonas bazilikas Kora skolā

Katru gadu 22. novembrī Baznīca atzīmē jaunavas un mocekles, mūzikas un mūziķu aizbildnes Sv. Cecīlijas svētkus. Arī Aglonas bazilikas Kora skolā šie svētki tika svinēti ar skaistu un svinīgu koncertu.
Koncertā piedalījās ciemiņi no Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas. Tika atskaņoti gan dažādi klavieru skaņdarbi, gan izpildītas skaistas dziesmas. Koncerta repertuārs bija ļoti dažāds un daudzveidīgs, kas klausītājiem ļāva tuvāk iepazīties ar vispasaules mūzikas kultūru un tās dažādību. Mūzikas vidusskolas audzēkņi izpildīja gan passaulslavenas ārijas, gan arī mazāk zināmas romances un latviešu komponistu dziesmas, tika atskaņoti pasaulē zināmi klavierdarbi. Ar savām skanīgajām balsīm un veiklajiem pirkstiem vokālisti un pianisti pieskandināja Aglonas bazilikas Balto zāli un sniedza Aglonas bazilikas Kora skolas audzēkņiem, skolotājiem un vecākiem iespēju izbaudīt mūzikas krāšņumu.
Aglonas bazilikas Kora skolas audzēkņi bija sajūsmā par koncertu: “Mums koncerts ļoti patika, mēs varējām paklausīties, redzēt kā dzied un spēlē lielie bērni un arī pamācīties no viņiem, kā ir pareizi jāuzvedas uz skatuves”. Aglonas bazilikas Kora skolas skolotājām koncerts arī patika un viņas izteicās, ka labprāt vēlreiz apmeklētu šāda veida koncertu, jo tā ir laba iespēja audzēkņiem paplašināt savu redzesloku mūzikā, kā arī pašām izbaudīt mūzikas skaistumu un dažādību.
Liels paldies Staņislava Broka Mūzikas vidusskolas audzēkņiem, pedagogam Jevģēnijam Salnam un koncertmeistarei Gaļinai Vsesvjatskai par sniegto iespēju izbaudīt koncertu.

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Ilze Platace, Aglonas bazilikas Kora skolas skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv