Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Svētki Aglonā aizvadīti bez nopietniem starpgadījumiem

  Kā katru gadu  starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā pulcējās tūkstošiem cilvēku un automašīnu ne tikai no Latvijas, bet arī no vairākām citām valstīm. Lai rūpētos par vairāku desmitu tūkstošu svētku dalībnieku drošību un sabiedrisko kārtību Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki vairāku dienu garumā strādāja pastiprinātā režīmā pēc īpaši izstrādāta darba plāna. Visas svētku dienas policija strādāja 24 stundu režīmā.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, policisti īpašu uzmanību veltīja dažādu zādzību novēršanas pasākumiem, veicot pastiprinātas patrulēšanas un kontroli telts novietošanas vietās. Jāpiebilst, ka šobrīd policijā nav neviena reģistrēta iesnieguma par jebkādu konstatētu zādzību Aglonas svētku laikā (no teltīm, no somām vai kabatām).

Tāpat sabiedriskās kārtībās uzturēšanas rezultātā, tika sastādīti seši administratīvie protokoli par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā. Pie atbildības saukti seši vīrieši vecumā no 25 līdz 30 gadiem. Ceļu satiksmes uzraudzības jomā reģistrēti divi negadījumi. Viens notika 15.augustā, Aglonas pagasta Jaunaglonā uzreiz pēc pusnakts, kur kāds automašīnas Audi vadītājs izraisīja sadursmi ar citu Audi, kā rezultātā tika bojāti abi transportlīdzekļi. Savukārt otrs negadījums notika Aglonas pagastā, ceļa posmā Krāslava-Preiļi-Madona, kur sadūrās divas automašīnas – Ford Galaxy ar Audi. Cilvēki negadījumos nav cietuši.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus Aglonā  apmeklēja līdz 100 000 cilvēku. Visas svētku dienas aizvadītas mierīgi un bez nopietniem starpgadījumiem.

Avots: VP Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas birojs

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv