Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Svētku nedēļa Aglonas BJBLPC “Strops”

Tēvzemes nedēļas pasākumi vienmēr sākas jau krietnu laiku pirms svētkiem, tie ir patriotisku nodomu un darbību caurvīti.  Arī Aglonas BJBLPC “Strops” svētkiem gatavojās laicīgi – darināja noformējumu, izgatavoja simtgades puzli no 100 koka kauliņiem, sadarbībā ar biedrību „Eņģeļa sirds” organizēja  Aglonas novada skolu 1.- 9. klašu skolēniem zīmēto apsveikuma kartiņu konkursu „Latvijai 100”, piedalījās  pasākuma “Lāpu skrējiens” organizēšanā  – viens no kontrolpunktiem tika izveidots „Stropā” ar uzdevumu atpazīt senos darba rīkus un priekšmetus.

Latvijas simtgades puzles likšanā uz ātrumu tika aicināti piedalīties Aglonas novada skolu skolēni un ģimenes ar bērniem. Sākumskolas posmā visātrāk puzli izdevās salikt Aglonas vidusskolas 4. klasei (15 minūtēs), 5.- 8. klašu grupā – 8. klasei (19,4 min), 9.-12. klašu grupā – 10. klasei (16,7 min).

Paldies Aglonas Katoļu ģimnāzijas un Aglonas vidusskolas klašu kolektīviem, Bufaļu, Akmaņu un Leonoviču  ģimenēm, kuri atbalstīja šo aktivitāti.

Sadarbībā ar biedrību „Eņģeļa sirds” tika organizēts zīmēto apsveikuma kartiņu konkurss un izveidota izstāde „Sveicam Latviju”. Par labākajiem zīmējumiem tika atzīti: Grāveru pamatskolas 9. klases skolnieces Renātes Islamgarajevas, Priežmalas pamatskolas 8. klases skolnieces Patrīcijas Reščenko un Aglonas vidusskolas 9. klases skolnieces Lāsmas Repeļes darbi, savukārt, facebook  favorīts izrādījās Grāveru pamatskolas 5. klases skolnieces  Angelinas Antonovas zīmējums. Paldies visiem dalībniekiem par fantastiskajiem darbiņiem .

Kā arī paldies no „Stropa” komandas  Ilmāram Ivbulim, Ilmāram Ušackim un Intai Rečai par palīdzību Latvijas simtgades puzles tapšanā.

Informāciju iesniedza: Māra Ušacka, Aglonas BJBLPC „Strops” vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv