Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Tautas velosporta svētki “Ar veļiku pa Aglyunu 2017″

SIA ‘Latvijas Mobilais telefons” 2017. gada sākumā deva iespēju Aglonas novada iedzīvotājiem un biedrībām ar savām idejām un projektu pieteikumiem piedalīties projektā “LMT Latvijai”, kura mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši sekmējot vides uzlabošanas projektus un projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.


Aglonas novada biedrība “Neaizmirstule” un vietējo iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Velomīļi” izmantoja piedāvāto iespēju un iesniedza savu projekta pieteikumu “Tautas velosporta svētki “Ar veļiku pa Aglyunu 2017””, tādējādi gūstot finansiālu atbalstu 2000 eiro apmērā.

Iesniegtā projekta galvenais uzdevums bija organizēt, nu jau par tradīciju kļuvušos, ik vasaras velosporta svētkus „Ar veļiku pa Aglyunu”, kuri šogad notika 26. augustā un svinēja savu desmitgadi.

Šogad arī vasara piedalījās šī pasākuma svinēšanā, dāsni dāvājot sauli un augusta pēdējo sestdienu pārvēršot par svētku dienu ik vienam, lielam un mazam pedāļu minējam.

Velodienā piedalījās aptuveni 200 dažāda vecuma sportisti ne tikai no Aglonas novada, bet arī no Jelgavas, Daugavpils, Madonas, Preiļiem, Cēsīm, Lēdmanes, Vaboles, Jēkabpils, Rīgas, Ilūkstes, Lizuma, Līvāniem, Viesītes, Dobeles un citām Latvijas vietām, tālākais ciemiņš un pasākuma dalībnieks bija no Zviedrijas.

Velodienas ieskaņā daudzie velodraugi iesildījās nelielā parādes braucienā pa Aglonas ielām. Pēc tam tika dots starts un sākās azarts, cīņas spars, izaicinājums un vēlme labāk un ātrāk mērot pašu izvēlēto 15 vai 32 km trasi. Meistarklasē ( 32 km) savu māku mīt pedāļus rādīja 61 dalībnieks, cīnoties dažādās vecuma grupās kā individuālie braucēji un 6 komandas pa 5 dalībnieki katrā, turpretim tautas klasi (15 km) pārstāvēja 79 dalībnieki. Šķēršļu joslā mazajiem, bērniem vecumā līdz 11 gadiem, bija 28 dalībnieki, turpretim 5 komandas, katrā pa 4 dalībnieki, cīnījās par uzvaru kombinētajā stafetē ( skriešana, kanoe laivu airēšana un riteņbraukšana).

Velomaratonistiem šogad bija sagatavotas jaunas trases gan 15 km, gan 32 km distancēs. Trases bija ar dažādiem segumiem – asfalts, grants ceļi, meža takas, pļavas, augšup, lejup, kā arī ar nelielu strautu pārvarēšanu, kas pēc ilgstošajām un lielajām lietavām bija pārvērtušies par īstam upēm un dalībniekiem bija jāizvēlas kā tās forsēt. Domāju, ka brīžiem trases varēja salīdzināt kā “Stipro skrējienu” tikai ar veļiku pār plecu.

Patiess prieks, ka šajos velosvētkos savu sportisko sagatavotību un cīnīties par medaļām var gan jau pieredzējuši velosportisti, gan abas trases var izbraukt draugu vai ģimenes lokā ar mērķi piedalīties un izbaudīt braucienu, jauki un aktīvi pavadīt dienu.

Šogad velosvētku aktivitātes tika papildinātas ar jaunu izaicinājumu jeb Aglonā notika pirmais mobilais velostendu turnīrs – „Ruļļu cīņas”. „Ruļļu cīņas” ir speciāli aprīkoti velostendi, uz kuriem dalībnieki varēja sacensties ātrumā uz velosipēda, neizkustoties no vietas. Tā bija aizraujoša un jautra spēku pārbaude, kas ļāva gan gūt pozitīvas emocijas, gan arī pārliecināties par savu muskuļu spēku un gatavību sacensībām, gan pārbaudīt savu spējas atkārtoti pēc maratona veikšanas. Arī šeit tika noteikti uzvarētāji un tie bija sekojošie :

Līdz 20 gadiem – Armands Macijevskis (28:53) un Sandra Ostrovska (33:65);

21-40 gadi – Ilmārs Luksts (25:60) un Vilma Valaine (34:73);

41 un vecāki – Jānis Noviks (32:10) un Velga Puzo (43:21).

Turpretim pirmais 32 km (neatkarīgi no savas vecuma grupas) nobrauca Nauris Selga (1:02:11), bet ātrākā sieviete 32 km – Vija Frīda (1:07:50). Tautas klasē jeb 15 km – Ainārs Streiķis un Aivars Bernāns (0:31:23) un Elēna Selga (0:38:23).

Meistarklasē komandu vērtējumā pirmo vietu ieguva TK „Sniegpulkstenīte” (Oļegs Frīds, Vija Frīda, Ļubova Pavļukova, Olga Zīle, Aleksandrs Zīlis).

Īpaši jāuzteic par izturību vecākais pasākuma dalībnieks – Romāns Saušs (84 gadi) no Vaboles, kurš uz pasākumu atbrauca ar riteni ( 46 km), tad veiksmīgi startēja tautas klases distancē, iegūstot nomināciju “Sirdī jaunākais dalībnieks”, pie tam ir jāpiebilst, ka R. Saušs šajā pasākumā piedalās 9 gadu pēc kārtas. Šogad, svinot pasākuma desmitgadi, tika sumināti arī dalībnieki, kas pasākumā ir piedalījušies gan 10, gan 9, gan 8 reizes. Aglonietis Kārlis Kurcenbaums ir vienīgais pasākuma dalībnieks ar desmit gadu stāžu, kurš savas velosportista gaitas sāka kā bērns 6 gadu vecumā ar dalību šķēršļu joslas disciplīnā.

Par to, lai velodienas pasākuma dalībniekiem nerūktu vēderi pēc svaigā gaisā un spraigām sacensībām pavadītā laika, tika sarūpēti vairāki lielie katli ar garšīgu zupu. Par to lielais paldies mūsu ikgadējai pavārei Ņinai Kurmei.

Lai šī diena katram pasākuma „Ar veļiku pa Aglyunu 2017” dalībniekam paliktu atmiņā tika sagādātas mazas piemiņas veltes – atstarotāji, kas tika dāvināti reģistrējoties dalībai dažādās sportiskajās aktivitātēs. Godalgoto vietu ieguvēji saņēma ne tikai diplomus un medaļas, bet arī šī pasākuma atbalstītāju, domubiedru un draugu sagādātās balvas.

Ar diplomiem un dāvanām tika suminātas arī dažādas nominācijas. Arī šogad nomināciju „Kuplākā dzimta” saņēma Pušņakovu ģimene. Tika sumināti gan “Tālākie ciemiņi”, “Sportiskākās ģimenes”, pasākuma dalībnieki, kuri mērojuši vairāk nekā 40 km ar divriteni, lai piedalītos velodienā un tādi šogad bija ap 15 dalībnieku (no Jelgavas, Cēsīm, Rīgas un Vaboles), jaunākie dalībnieki, prātīgākie jeb lēnākie braucēji, u.c nominācijas.

Velosvētku kulminācija bija LED gaismu, prožektoru, lāzeru, pirotehnikas un citu efektu velo šovs „Greetrials Bike Tour NIGHT”. Aglonas iedzīvotājiem, pasākuma dalībniekiem, līdzjutējiem un viesiem bija iespēja vērot vienas no labākajām ekstrēmā velo komandām Baltijas valstīs „Greentrials” sniegumu un paraugdemonstrējumus. Šī sporta komanda „Greentrials” sevī apvieno vienus no spēcīgākajiem BMX un velo/moto Triāla sportistiem Baltijā.

Velodienas izskaņai bija sarūpēts krāšņš salūts un pasākuma dalībnieki līdz rītausmai varēja izdancoties lustīgā zaļumballē.

Paldies visiem, kuri mēroja tuvus un tālus ceļus, lai piedalītos „Ar veļiku pa Aglyunu 2017”, kā arī pasākuma atbalstītājiem un tie ir:

Latvijas Mobilais telefons, Aglonas novada dome, Aglonas novada Kultūras centrs, Aglonas vidusskola, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknis, VAS “Latvijas valsts meži” , SIA „Cirīšu HES” – Normunds Aizkalns, SIA “Latgranula”, SIA “Eltex”, VAS CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – Lolita Kivleniece Kuzņecova, Latvijas Skolu sporta federācija – Andris Lukss, Aivars Kluss, Gundars Dilba, Staņislavs Šmuksts, Andris Barkevičs, Guna Rubene, Deniss Vidžups un Antons Beķis.

Lielo „PALDIES” vēlos pateikt arī „Velomīļiem” un biedrībai “Neaizmirstulei”, kas paralēli savam darbam un ikdienas rūpēm, radīja šo svētku sajūtu mums visiem – Anitai Annai Bartušai, Leldei Bartušai, Anatolijam Smirnovam, Inārai Ukinai, Inetai Valainei, Ņinai Kurmei, Feoktistam Pušņakovam, Edgaram Urbanovičam, Guntim Kurcenbaumam, Aleksandram Dimperam, Viktoram Artjomovam, Anatolijam Pupicam, Dzintrai Valainei, Ivaram Kalvānam, Guntai Gulbei-Kalvānei, Amandai Repšai Kondratjevai, Sandrai Reščenko, trases tiesnešiem, dziedošajām meitenēm gan no Aglonas un Salaspils.

“Paldies “ jums visiem par daudzajiem smaidiem, pozitīvismu un starojumu, kas dod spēku un apņemšanos, ka šī tradīcija “Ar veļiku pa Aglyunu” ir jāturpina.

Protokoli

Velomaratons Tautas klase 15 km

Velomaratons Meistarklase 32 km

Velomaratons Komandu rezultāti

Protokols  Šķēršļu josla bērniem

Informāciju iesniedza: Ingūna Barkeviča, Aglonas novada iedzīvotāju iniciatīvas grupas “Velomīļi” pārstāve

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv