Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Tikšanās ar fizioterapeiti Svetlanu Kurmi Aizkalnē

Kopienu iniciatīvu konkursā “Darbīgās kopienas Latgalē” tika  atbalstīts Nīdermuižas draudzes projekts «Sadzirdi un satiec savējos».

Labie darbi vieno, un šis projekts ir apliecinājums tam. Trīs no projekta darba grupas dalībniecēm:  Sandra no Ārdavas, Everita no Pelēčiem, Rita no Aizkalnes ir bibliotekāres Preiļu novadā, Sandra Rakova ir Priežmalas pamatskolas direktore Aglonas novada Kastuļinas pagastā. Lēmumu kopīgi startēt projektu konkursā viņas pieņēma pēc sekmīgi pabeigtiem tiešsaistes mācību kursiem. Projektu vērtētāji no Dienvidlatgales NVO atbalsta centra un  British Council pārstāvniecības Latvijā programmas “People to PeopleCulturalEngagement” atbalstīja šo kopīgo iniciatīvu. Tematisku nodarbību cikls senioriem ir daļano projekta aktivitātēm.

Projekta pirmo nodarbību “Kusties ar prieku!” vadīja sertificēta fizioterapeite Svetlana Kurme, kuras fizioterapeites prakse ir Preiļu poliklīnikā.  Šī bija patīkama atkalredzēšanās daudziem no klātesošajiem, jo ciemošanās tradīcijas pie kaimiņiem kolēģes bibliotekāres uztur ne pirmo gadu. Satiekoties un parunājoties skats un dzīvi liekas gaišāks.

Kopīgais treniņš bija ļoti motivējošs. Daudzi ar pārsteigumu secināja, ka šodien klausa gan sāpošās locītavas, gan mugura ir pietiekami lokana, gan rokās vēl ir spēks. Pieaicinot brīvprātīgos, fizioterapijas speciāliste ierādīja vienkāršus vingrinājumus, ko var turpināt darīt mājās, un pastāstīja par veselības problēmu cēloņsakarībām. Lektore atgādināja, ka darbs pašam ar sevi ir visgrūtākais, toties rezultāts sniedz vislielāko gandarījumu. Lūk, daži no fizioterapeites ieteikumiem: ierobežot uzturā cukuru, miltus, nepieēsties vakarā, celt galdā pašu dārziņā izaugušo, dabiskās tējas, garšvielas, vairāk kustēties, atsvabināties no sliktajiem ieradumiem. Nekreņķēties par sliktām ziņām, jo visi procesi ķermenī ir savstarpēji saistīti. Veselība ir vissvarīgākais jebkurā vecumā.

Nodarbību dalībnieki izmantoja iespēju konsultēties un iegūt kontaktus. Dažādu iemeslu pēc ne visi interesenti varēja klātienē apmeklēt nodarbību Aizkalnē. Nodarbības videoieraksts ļaus atsvaidzināt atmiņā speciālistes rekomendācijas, tas būs pieejams vietējās bibliotēkās. Projekta ietvaros tika iegādāti 20 vingrošanas paklājiņi un  nodrošināts transports interesentu nokļūšanai Aizkalnes Tautas namā.

Projekta dienas kārtībā nākamais interesantais piedāvājums būs ceļojošā izstāde “Visas varavīksnes krāsas manā dzimtenē”, vienuviet parādot dažādu tautību pārstāvju rokdarbus.

Informāciju iesniedza:  Rita Džeriņa, projekta darba grupas pārstāve

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv