Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Tradicionālo prasmju skolas noslēgums

2. aprīlī Līvānu Latgales mākslas un amatniecības centrā  tiks rīkots Tradicionālo prasmju skolas noslēguma pasākums. Kā bija jau informēts, četras sestdienas – 5., 12., 19. un 26. martā – varēja apmeklēt bezmaksas nodarbības divpadsmit vietās Latgalē. Aglonā varēja  apgūt kokgriešanas prasmes pie Jāzepa Skutāna. Aglonas UAC aicina interesentus pieteikties  braucienam uz noslēguma pasākumu. Tālr. 65322100; 29118597

Plkst. 12.00 tiks atvērts ceplis, kurā dedzināti darbi, kas tapuši Krāslavas keramiķa Valda Pauliņa Prasmju skolas nodarbībās, kā arī Pūdnīku skūlas meistaru darbi. Notiks amatu un prasmju demonstrējumi, būs apskatāma meistaru un mācekļu darinājumu izstāde.

Plkst. 14.00 sāksies meistaru godināšana, kas noslēgsies ar dančiem kopā ar folkloras kopu Ceiruleits.

Kopā ceturtās Prasmju skolas nodarbības divpadsmit Latgales pilsētās un pagastos apmeklējuši gandrīz 600 mācekļu, kas apguvuši lina dvieļu aušanu, cimdu adīšanu, velteņu velšanas tradīcijas un citas senās prasmes. Pēc Prasmju skolas nodarbībām turpināt mācīties pinumu darināšanu pie meistara Viktora Kuhaļska nolēmuši vairāki viņa mācekļi, savukārt Dagdā Latgales tradicionālos dančus un rotaļas mācījušies pat septiņus gadus veci interesenti. Liela atsaucība bijusi arī cietādas apstrādes un zirglietu izgatavošanas nodarbībām Adamovā, savukārt Zvirgzdenē meistare Janīna Skrule savās mājās laipni uzņēma vairāk nekā 60 mācīties gribētāju, ar kuriem kopā gatavoja visdažādākās Latgales seno ēdienu receptes – guļbišņīkus, asuškas, burkānu maizi un citas. Aglonā ikviens tika gaidīts apgūt kokgriešanas prasmes, Nautrēnos – metālkalšanu, savukārt Ūdrīšos – izgatavot niedru stabules. Skaistajā Raiņa mājā Berķenelē notika vilnas apstrādes nodarbības, Līvānos rakstaino un pīto jostu darināšana.