Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Tūrisma informācijas centra atskats uz 2016. gadu

Aglonas novads ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem, ar ļoti plašu tūrisma piedāvājumu klāstu. Tūristi un novada ciemiņi var saņemt aktuālu informāciju par Aglonas novada tūrisma objektiem, griežoties Tūrisma informācijas centrā (Daugavpils iela 1, Aglona, Aglonas novads, LV-5304), tālrunis 29118597.


Informācijas centrs strādā darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00 (pusdienu pārtraukums no plkst. 12.00-12.30). Centrā ir pieejama aktuāla informācija par dabas un kultūrvēsturiskajiem apskates objektiem novadā, par viesu mājām un muzejiem, par aktīvās atpūtas iespējām (laivu noma, telšu vietas, velomaršruti un ūdens maršruti), par izbraucieniem ar plostu uz Cirīša ezera Upursalu, kā arī saņemt bezmaksas tūrisma materiālus.
Aglonas novadā ir 6 tematiskie ciemi: Aglonas Alpu aktīvās atpūtas ciems, Meža burvības ciems, Senču tradīciju ciems, Upeņu siera ciems, Radošo prasmju ciems un Godu saimnieču ciems.
Aktīvā tūrisma cienītājiem Aglonas novadā ir izstrādāti 5 ūdens maršruti, pa kuriem var izbraukt visas novada upes un ezerus, kā arī 4 velomaršruti.
Aglonas novada skaistumu var izbaudīt arī no putna lidojuma, jo novadā tiek piedāvāti pilota pakalpojumi.
Novadā ir 27 tūristu mītnes (viesu mājas, lauku mājas, atpūtas kompleksi, dienesta viesnīcas, telšu vietas), kas atrodas gan Aglonas centrā, gan nomaļākās vietās. Šeit var atrast sev piemērotāko naktsmītni gan ģimenes, gan lielākas kompānijas. Lieliska vieta, kur pavadīt savas brīvdienas un vasaras nometnes.
Lai piesaistītu tūristus savam reģionam, Aglonas novads katru gadu tiek pārstāvēts Starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2017”.

Divās tematiskajās hallēs pulcējās 850 tūrisma uzņēmumi un to pārstāvji no Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas, Horvātijas, Ukrainas, Tobago, Nepālas, Šveices, Taizemes, Taivānas – kopumā no 38 pasaules valstīm. Gūt iedvesmu Latvijas un pasaules apceļošanai bija ieradušies 28 tūkstoši interesentu, no kuriem 5,5 tūkstoši – nozares profesionāļi.


Latgales reģions tika prezentēts 6 starptautiskajās tūrisma izstādēs, kuras pārstāvēja Latgales TIC darbinieki un kurās bija arī Aglonas novada tūrisma materiāli:
• „Tourest 2017” Tallina
• „Vakantienbeurs”- Utrehta, Nīderlande
• “Matka”- Helsinki, Somija
• “Adventur”- Viļņa, Lietuva
• “F.re.e”- Minhene, Vācija
• “ITB”- Berlīne, Vācija

Tūrisma materiālu izplatīšana veikta arī caur visas Latvijas tūrisma informācijas centriem.
Izdots jauns „Tūrisma buklets – 2017” par Aglonas novada piedāvātajiem tūrisma pakalpojumiem piecās valodās (latviešu, krievu, angļu, vācu, latgaliešu), tirāža 6000 eksemplāri.


Visu gadu tiek sniegta informācija par naktsmītnēm, ēdināšanas, brīvā laika pavadīšanas, kultūras pasākumiem u.c. iespējām Aglonas novadā, Latgalē un visā Latvijā, vietējiem un ārzemju tūristiem.
Tiek vākta un apkopota statistika par tūristu skaitu TIC, tūrisma objektos un naktsmītnēs.
2016. gadā TIC klātienē tika sniegta informācija 4416 apmeklētājiem no 21 valsts, tai skaitā 1156 ārvalstu tūristiem. TIC apmeklētāju TOP valstis ir: Latvija, Igaunija, Lietuva, Ungārija, Vācija, Polija. Kopējo tūristu skaitu par 2016. gadu, skatīt:  Statistika 2016.
Aglonas novada uzņēmējiem bija iespēja piedalīties Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” rīkotajās apmācībās, semināros un tūrisma konferencē.
Turpinām darbu pie Aglonas novada popularizēšanas gan vietējā, gan ārvalstu tirgū.
2016. gadā Aglonas novadā bija ieradušies žurnālisti no Japānas, Lietuvas, Moldovas.
Lai turpinātu popularizēt Latgales reģionu gan Latvijas mērogā, gan ārpus, šogad ir paredzētas Vācijas tūroperatoru un žurnālistu vizītes. Blogeru vizītes no Norvēģijas, Zviedrijas un Polijas, kas tiks iepazīstināti ar Latgales tūrisma resursiem un Aglonas novadu tai skaitā. Ieplānota arī Latvijas tūrisma operatoru vizīte.
Notiek darbs pie Latgales tematisko karšu izdošanas angļu un vācu valodās.
Jau tagad sadarbībā ar citiem Latgales TIC darbiniekiem tiek plānotas tūrisma mārketinga aktivitātes 2018. gadam.

Informāciju iesniedza: Liene Baškatova, Aglonas novada Tūrisma informācijas konsultante

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv