Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Tūrisma resursu punkta izveide Aglonā


Veltot tikai dažas minūtes, nobalsojot augusta akcijā “Labie darbi” par Aglonas biedrības “Ideju strops” projektu “Tūrisma resursu punkta izveide Aglonā”, 7451 balsotāju balsis tuvināja Aglonas bērnus un jauniešus sen lolotam sapnim.

15 projektu konkurencē biedrības “Ideju Strops” projekts bija viens no 4 veiksmīgajiem, kas ar SMScredit.lv atbalstu saņēma vēlamo finansējumu Ls 3000 apmērā mērķa realizācijai – tūrisma inverntāra resursu punkta izveidei.
Projekta vadītāja Laura Mežiniece uzsvērusi: “Tūrisma resursu punkts veicinās bērnu un jauniešu interesi par tūrisma aktivitātēm, vēlmi iepazīt Latvijas un Aglonas skaistākās vietas, objektus. Tūrisma inventārs ir dārgs, to nevar iegādāties katrs gribētājs. Mūsdienās vēl arvien bieži gadās, ka 16 gadus vecs jaunietis ne reizi nav gājis pārgājienā, gulējis teltī, gatavojis vakariņas uz ugunskura, tāpēc arī radās ideja izveidot un aprīkot tūrisma inventāra resursu punktu, kas būs pieejams ikvienam Aglonas novada iedzīvotājam, pašvaldības iestādei, organizācijai tūrisma aktivitāšu organizēšanai un īstenošanai. Tiks rīkots nakts pārgājiens bērniem un jauniešiem no sociālā riska ģimenēm. Inventāru izmantosim interešu izglītības nodarbībām “Mazais tūrists”, kura mērķis ir apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, dodoties pārgājienos, pārbraucienos vai ekspedīcijās.”

Labdarības projekts LabieDarbi.lv uzsākts 2010. gada aprīlī. Tas ir publisks projektu konkurss, kura mērķis ir projektu konkursa kārtībā nodrošināt iespēju Latvijas iedzīvotājiem un organizācijām saņemt finansiālu atbalstu savu ideju un mērķu realizēšanai. Latvijā realizēti jau vairāk kā 190 (tostarp 2 no Aglonas) projekti, kas saistīti ar izglītību, zinātni, kultūru, mākslu, sportu un vidi.
Pirms gada kopīgiem spēkiem, arī piedaloties akcijā “Labie darbi”, izdevās realizēt projektu “Spēļu un rotaļlietu bibliotēkas izveide Aglonā” (piešķirtais finansējums bija 1365Ls), tagad ikvienam bērnam, ģimenei ir iespēja izvēlēties un paņemt bezmaksas lietošanā spēli,rotaļlietu, pēc nedēļas to atgriežot atpakaļ.

Informāciju sagatavoja un iesniedza:
Zane Ločmele
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T: 65324573
e-pasts: zane.locmele@aglona.lv