Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Turpina uzlaboties ģimenes ārstu darba novērtējuma rādītāji

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka ir veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana atbilstoši valstī noteiktajiem kritērijiem. Izvērtējot 1248 ģimenes ārstu darbu, secināts, ka vairāk nekā pusi no astoņiem kritērijiem 2018. gadā ir izpildījuši 40 % ģimenes ārstu.


Atkārtoti labākos rezultātus, izpildot visus kritērijus gan 2017. gadā, gan 2018. gadā, valstī sasnieguši ģimenes ārsti: Hedviga Kronberga un Jolanta Martinsone-Bičevska (Rīgā), Aina Braķe (Ērgļos), Modrīte Silavniece (Balvos), Dzidra Trumpika (Rucavā), Inese Lejniece (Pļaviņās un Vietalvā), Ērika Borisova un Inita Žunna (Jelgavā).

Vienlaikus NVD secinājis, ka dubultojies to ģimenes ārstu skaits, kas izpilda visus astoņus darbības  novērtēšanas kritērijus. Ja iepriekš, 2017. gadā, to paveica tikai 24 ģimenes ārsti, tad 2018. gadā šos kritērijus izpildījuši jau 52 ģimenes ārsti.

Novērtēšana tiek veikta par šādām jomām – bērnu vakcinācija, sniegto pakalpojumu daudzveidība, zarnu vēža profilaktiskās pārbaudes īstenošana, sirds slimību pacientu aprūpe, bronhiālās astmas pacientu aprūpe, 2. tipa cukura diabēta pacientu aprūpe (glikohemoglobīna mērījumi un mikroalbuminūrijas noteikšana) un nesen reģistrēto pacientu veselības stāvokļa novērtēšana, kas ir kritērijs, kuru ģimenes ārstu praksēs izpilda visbiežāk.

Informācija par visu ģimenes ārstu izpildīto darba kritēriju skaitu ir pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Aktualitātes”. Izvērtēts to ģimenes ārstu darbs, kuri pagājušajā gadā snieguši valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, pilnu gadu bijuši līgumattiecībās ar NVD un nav tikuši aizvietoti. Jāatzīmē, ka ar minētajiem kritērijiem tiek vērtētas noteiktas ģimenes ārsta prakses darbības jomas, bet ne viss prakses sniegtais pakalpojumu klāsts.

Izpildot pēc iespējas vairāk valsts noteiktos kritērijus, ģimenes ārsti ne vien nodrošina pacientiem iespējami labāku veselības profilaksi un medicīnisko aprūpi, bet arī sasniedz labākus novērtējuma rezultātus un saņem lielāka apmēra maksājumu.

Ģimenes ārstiem nosūtīti novērtēšanas rezultāti un pārskaitīti maksājumi atbilstoši novērtējuma rezultātiem. Piemēram, izpildot visus noteiktos kritērijus, ģimenes ārsta prakse saņem maksājumu no 1480 līdz 5260 eiro – atkarībā no praksē reģistrēto pacientu skaita. Šis maksājums ir daļa no kopējā valsts finansējuma, kuru ģimenes ārsti saņem prakses darbības nodrošināšanai un valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.

Avots: Nacionālais veselības dienests

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv