Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Turpinās Aglonas novada vietējās iedzīvotāju iniciatīvas grupas (VIIG) „Velomīļi” projekta „Ar veļiku pa Aglyunu 2015” aktivitātes

Aicinām ik vienu, kas vēlas kļūt par pilntiesīgiem velobraucējiem uz ceļa, nokārtot datorizētu velotiesību eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību, pieteikties pie projekta vadītājas Ingūnas Barkevičas.

Lai nebūtu pārpratumu, lūdzu iesniegt sekojošas ziņas – eksāmena kārtotāja vārds, uzvārds, personas kods un viena fotokartiņa (3x4cm). Tā kā šis eksāmens tiek organizēts kā izbraukuma velotiesību eksāmens, tad eksāmenu kārtot varēs tikai tās personas, kuru dati ir ievadīti CSDD elektroniskajā sistēmā, tāpēc lūdzu līdz 22.07.2015.g. plkst.17.00 iesniegt augstāk minētās ziņas par sevi (mob.t. 29285185 vai e-pasts iaglona@inbox.lv).

23.07.2015.g. no plkst. 10.00. CSDD Preiļu nodaļas pārstāvis pieņems datorizēto velotiesību eksāmenu Aglonas novada BJBLPC „Strops”.
Velosipēdista apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu (testu).Sagatavošanās velosipēda vadītāja eksāmenam:

  • CSDD mājas lapā: http://csnt.csdd.lv pieejams tests, kuru izpildot, var pārbaudīt savas zināšanas un gatavību eksāmena kārtošanai (sadaļā „Jauns eksāmens”, izvēloties „Velosipēdi”). Testa kārtošanas reižu skaitam nav ierobežojumu un tas ir bezmaksas;
  • mājas lapā www.berniem.csdd.lv (ja saite neatveras, to nokopēt un iekopēt interneta pārlūkprogrammā) vai CSDD mājas lapā, kur atrodami dažādi ar velo saistīti uzdevumi un informācija: http://ej.uz/9dit ;
  • izdevniecība „Zvaigzne ABC” sadarbībā ar CSDD izdevusi grāmatu „Ceļā ar velosipēdu”;
  • Ceļu satiksmes noteikumi: http://likumi.lv/doc.php?id=90585;
  • Var iepazīties arī ar CSDD sagatavoto Velosipēdista rokasgrāmatu.

Ja ir jau iegūta kāda no transportlīdzekļa vadītāja kategorijām, velosipēda vadītāja apliecību var iegūt bez maksas un neliekot eksāmenu. Jāuzrāda vadītāja apliecība, jāiesniedz ziņas par sevi un vienu fotokartiņu (3x4cm).
Maksa par eksāmenu: bezmaksas – kārtojot pirmo reizi, eiro 1,08 – atkārtota eksāmena gadījumā.
Eksāmenu pieņemšanas un vērtēšanas kārtība: lai iegūtu vadītāja apliecību, veiksmīgi jānokārto datorizēts teorijas eksāmens. Eksāmenā ir 10 jautājumi un uz tiem jāatbild 10 minūšu laikā. Eksāmens ir nokārtots, ja pareizi atbildēsiet vismaz uz 8 jautājumiem.

Esiet aktīvi un piesakieties velotiesību eksāmenam!

  

Informāciju iesniedza: Ingūna Barkeviča, VIIG „Velomīļi” pārstāve

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv