Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Turpinās bezmaksas redzes pārbaudes lauku skolās

Jau 394 Latvijas lauku skolu audzēkņi ir tikuši pie bezmaksas redzes pārbaudes un jaunajām brillēm. Taču, turpinot Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmu „Dakter, es labi redzu!”, sertificēts oftalmologs redzes pārbaudes veiks arī aprīlī. Šoreiz – Preiļu, Riebiņu, Līvānu, Aglonas un Vārkavas novadu skolās.


Programmas mērķis ir laikus konstatēt redzes pasliktināšanos skolēniem un līdz 2018. gadam aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados.Tās ietvaros oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru. Pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni no maznodrošinātām ģimenēm saņem dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei un košu futlāri jaunajām brillēm.

Aprīlī plānotās vizītes

10.04. Galēnu pamatskola un Sīļukalna pamatskola

11.04. Rušonas pamatskola un Aglonas vidusskola

12.04. Šķeltovas pamatskola un Priežmalas pamatskola

13.04. Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskola un Aglonas internātvidusskola

18.04. Dravnieku pamatskola un Riebiņu vidusskola

19.04. Priekuļu sākumskola un Salas pamatskola

20.04. Rudzātu vidusskola, Līvānu 1. vidusskola un Rudzātu speciālā internātpamatskola

21.04. Jaunsilavas pamatskola un Rožupes pamatskola

24.04. Jersikas pamatskola un Līvānu 2. vidusskola

25.04. Vārkavas vidusskola un Pelēču pamatskola

26.04. Sutru pamatskola un Jāņa Eglīša Preiļu valsts ģimnāzija

27.04. Preiļu 1. pamatskola un Preiļu 2. vidusskola

Kopš 2013.gada redze pārbaudīta jau 394 lauku skolās 13300 skolēniem, no kuriem gandrīz 3000 saņēma receptes-dāvanu kartes briļļu iegādei. Šobrīd redzes pārbaude ar fonda atbalstu paveikta jau 86 novados.

Latvijas skolēnu redzes skrīnings(2010) parādīja, ka redzes korekcija var būt nepieciešama līdz pat 44% to jaunāko klašu skolēnu, par kuriem bija bažas saistībā ar redzi. Tādēļ kopš 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds īsteno programmu „Dakter, es labi redzu!”.

Redzes izmaiņu iemesli skolas vecuma bērniem nereti ir pārmērīga mācību slodze, pastāvīga datoru un citu iekārtu lietošana acu tuvumā, neprasme atpūtināt un vingrināt acis. Laikus nepamanītas redzes izmaiņas apgrūtina mācību satura uztveri, socializēšanos un nākotnes iespējas darba tirgū. Redzes izmaiņas palīdz koriģēt savlaicīga rīcība, tostarp briļļu pastāvīga lietošana. Diemžēl bieži tas ir problemātiski, jo acu ārsts nav pieejams bērnu dzīvesvietas tuvumā, kā arī ģimenēm trūkst līdzekļu piemērotu briļļu iegādei.

 

Attēli

 

1 – Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas „Dakter, es labi redzu!” ietvaros bezmaksas redzes pārbaude veikta jau 394 lauku skolās 13300 bērniem. Publicitātes foto.

2 – Bērniem, kam nepieciešamas brilles, oftalmologs izraksta recepti – dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei.Publicitātes foto.

3 – Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas „Dakter, es labi redzu!” ietvaros bezmaksas redzes pārbaude veikta jau 394 lauku skolās 13300 bērniem. Publicitātes foto.

4 – Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmas „Dakter, es labi redzu!” logotips.

Borisa un Ināras Teterevu fonds. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.

Avots: Borisa un Ināras Teterevu fonds

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv