Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Turpinās programmas „Latvijas skolas soma” īstenošana Aglonas novada izglītības iestādēs

Aglonas novada izglītības iestādes 2018./2019. mācību gada 2. semestrī aktīvi turpināja piedalīties programmas „Latvijas skolas soma” aktivitātēs. Šī programma sniedz iespēju skolēniem klātienē pieredzēt Latvijas vērtības un sasniegumus, piedalīties izglītojošās ekskursijās un citos notikumos Latvijas vēstures, kultūras, dabas un inovāciju iepazīšanai.

Iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Aglonas vidusskolas, Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskolas, Šķeltovas pamatskolas un Priežmalas pamatskolas skolēni piedalījās dažādos pasākumos:

  • tika apmeklēta „Teātris un ES” izrāde „Noslēpumu sala” un Liepājas Leļļu teātra izrāde „Trīs ruksīši”;
  • izglītojamie apmeklēja Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeju, Krāslavas vēstures un mākslas muzeju, Laimes muzeju Indrā, muzeju „Minhauzena pasaule”, Jēkabpils Vēstures muzeju, Latgales vēstures muzeju, kur tika apskatītas ekspozīcijas un izstādes, kā arī  tika izmantota iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajās programmās;
  • skolēni apskatīja arī  Melngalvju namu, devās virtuālā ceļojumā virs Rīgas, kinoteātrī „Look at Riga”;
  • visvairāk tika apmeklēts Zinātnes centrs „ZINOO Daugavpils”, kur skolēni varēja piedalīties arī zinātniskos eksperimentos, pilnveidojot zināšanas par dažādiem procesiem dabā un attīstot  tehnisko un radošo domāšanu;
  • skolēni apmeklēja arī Latgales zoodārzu;
  • nodarbībā ar Armandu Ekštetu skolēni guva priekšstatu par filmu uzņemšanu;
  • tika apmeklēta arī Larisas Gribules porcelāna leļļu kolekcija „Kad piepildās bērnības sapņi” Krāslavā.

Kopumā tika apmeklēti 18 pasākumi, vidēji rēķinot, katrs skolēns ir apmeklējis 2 „Latvijas skolas soma” pasākumus.

FOTOGALERIJA

„Latvijas skolas somas” finansējums Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros plānots četriem finanšu gadiem (līdz 2021. gada beigām), vienlaikus nodrošinot tā ilgtspēju arī pēc 2021. gada.

Pateicos visiem skolu direktoriem, skolu koordinatoriem un skolotājiem par aktīvu iesaistīšanos „Skolas somas” aktivitāšu organizēšanā. Aicinu visus pedagogus, īpaši klašu audzinātājus arī turpmāk izmantot plašo Kultūras ministrijas mājaslapā esošo piedāvājumu, kas pastāvīgi tiek atjaunots un papildināts, un doties pieredzēt mākslu un kultūru (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), kā arī izzināt vēsturisko mantojumu un radošās industrijas un kas atbilst vismaz vienai no šādām programmas saturiskajām jomām: Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības; Latvijas kultūras vērtības un kultūras laikmetīgās izpausmes; zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā; Latvijas daba un kultūrainava.

Informāciju iesniedza: Sandra Rakova, Aglonas novada „Latvijas skolas somas” koordinatore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv