Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Tuvu un tālu zemju svētceļnieki Latgalē

No 23. līdz 29. jūlijam Latgalē notiks svētceļojums kristīgiem jauniešiem no visas Eiropas vecumā no 18 līdz 35 gadiem “Magis Europe 2019”. Svētceļojumā piedalīsies jaunieši no Lietuvas, Ungārijas, Slovākijas, Beļģijas un Francijas, un viena dalībniece pat no Meksikas! Svētceļnieki 24.jūlijā no rīta izies no Sarkaņiem, tālāk dosies uz Ludzu, Kaunatu un Ezerniekiem, pēc tam uz Andrupeni un Aglonu. Grupu vadīs jezuītu priesteris no Polijas.

Noslēgumā visi dalībnieki dosies uz Kauņu, kur 30.-31.jūlijā notiks starptautisks sadraudzības pasākums, svinot jezuītu (katoļu ordenis) darbības Lietuvā 450 gadus.
Projekta “Magis Europe 2019” ietvaros no 23. līdz 28. jūlijam Lietuvā un Latvijā notiks desmit pasākumi mākslas, ekoloģijas un sociālajā jomā, kā arī svētceļojumi un klusuma rekolekcijas. Latvijā notiks svētceļojums un sociālās kalpošanas eksperiments ar Kalkutas māsām Rīgā.
“Magis Europe” ir tikšanās platforma jauniem cilvēkiem, kas piedāvā iespēju iegūt unikālu pieredzi trīs dažādos līmeņos – piedzīvot personīgo izaugsmi, padziļināt attiecības ar Dievu un veidot starpkultūru dialogu. “Magis” ir lūgšanu ceļojums, dabas skaistuma meditācija, individuālas garīgās sarunas un dalīšanās piedzīvotajā ar citiem.
“Magis” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “vairāk”. Šis jēdziens ieņem īpašu vietu svētā Ignācija no Lojolas, jezuītu ordeņa dibinātāja, garīgajā mantojumā.
“Magis” pirmsākumi meklējami 1997. gadā, kad tas aizsākās kā neliels svētceļojums pirms Pasaules Jauniešu dienām Parīzē. Lietuvā “Magis” notiek jau septīto gadu, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku. Savukārt Latvijā “Magis” notiek jau trešo gadu.
“Magis Europe” organizē Lietuvas un Latvijas Jezuītu province. Sīkāka informācija: https://www.magis2019.eu/

 

Avots: Magis Latvijas organizācija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv