Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Uz Aglonas novada autoceļiem tiks ieviesti kravas pārvadājumu ierobežojumi

Pavasara šķīdoņa dēļ uz Aglonas novada autoceļiem tiks ieviesti kravas pārvadājumu ierobežojumi .Pavasarī grunts pamatnei atkūstot un pārmitrinoties ,ceļa segas nestspēja būtiski samazinās .Lai pasargātu ceļu no priekšlaicīgas sagraušanas šķīdoņa laikā ,sākot no marta vidus ,uz daudziem novada autoceļiem tiks noteikti  pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam un traktortehnikai.

Transportlīdzekļu sezonālā maksimālās masas ierobežojumu ieviešana  ir piespiedu pasākums, kas ļauj novērst šo ceļu masveida sabrukumu pavasara atkušņa laikā un arī vēlāk rudenī, kad, ceļa segai pārmitrinoties, samazinās tās nestspēja. Īpaši krasi nestspēja samazinās ekspluatācijas laiku nokalpojušām segām un ceļu posmiem, kuru pamatne ir mālaina un putekļaina grunts.

Pavasara šķīdoņa laikā Latvijas rietumos ierobežojumi ilgst no marta sākuma līdz aprīļa sākumam, bet Latvijas austrumos no marta beigām līdz maija sākumam.
Ja šie ierobežojumi netiks ievēroti, tad ceļi tiks izbraukti tā, ka pa tiem pavasarī varēs pārvietoties tikai ar paaugstinātas caurgājamības tehniku. Šķīdonī ceļu sakārtot satiksmei nav iespējams. Maijā, kad autoceļu konstrukcija būs apžuvusi, būs iespējams veikt grunts un grants ceļu greiderēšanu, bet ar to nebūs līdzēts, jo, tā kā konstrukcijas slāņi būs sajaukti, nelabvēlīgos laikapstākļos to stāvoklis strauji pasliktināsies. Bet sagrautos asfaltētos ceļus, lai nodrošinātu satiksmi pa tiem, nāksies nofrēzēt un pārvērst grants ceļos.