Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Uz Rīgu pēc zinībām

Saturs atjaunots: 20.02.2012.

27. novembrī skolēni no Priežmalas pamatskolas ar  vēstures un sociālo zinību skolotāju Zoju Agafonovu  piedalījās  projekta „Starpkultūru dialogs” ietvaros organizētajā ekskursijā „Krievu, baltkrievu un poļu vietas Rīgas kartē”.  Trešo mēnesi projektu īsteno „Krievu biedrība Latvijā” ar Integrācijas fonda un UNESCO komisijas atbalstu.

Priežmalas pamatskolas skolnieces Karina Nikitina (9.kl.), Zoja Plešanova (8.kl.) un  Aina Špele (8.kl.) stāsta: “Mūsu ceļojums sākās no autoostas, kur mēs bijām jau plkst.8  no rīta. Izgājām caur tirgu uz centrālās stacijas laukumu, gājām garām Latvijas Nacionālai operai, apstājāmies pie Brīvības pieminekļa, pastaigājām pa Bastejkalnu un Kronvalda parku. Rīgas kongresu namā mēs apskatījām  tautas lietišķās mākslas izstādi „Māla bļoda”, kur bija darbi no  TLMS –  „Māra”, „Vāpe”, „Sagša”, „Rēzeknes apriņķa pūdņīki”, „Latgale”, „Ceplis” un A. Paulāna vārdā nosauktā TLMS. Interesanti un savdabīgi darbi!
Paula Stradiņa Medicīnas muzejs. Visvairāk mums patika  viduslaiku medicīnas ekspozīcija. Tajā var apskatīt pēc profesora Paula Stradiņa ieceres veidoto, viduslaiku pilsētu, klostera hospitāli un aptieku.
Latvijas vēstures nacionālais muzejs. Šeit visa mūsu Latvijas vēsture! Varējām atkārtot to, ko jau zinām un uzzināt daudz jauna. Muzejā darbojās izstāde „Apbalvojumi pēc neatkarības atgūšanas”. Ļoti interesanta!
Pastaigājāmies pa krastmalu un devāmies uz Vecrīgu. Senas ēkas, šauras ielas…Ziemassvētku tirdziņš…Un lūk…Pats Santa – Klauss! Viņš pienāca pie mums, kad mēs apskatījām Ziemassvētku egli, painteresējās no kurienes mēs esam un nofotogrāfējās kopā ar mums!

Bija laiks doties pie Zinātnes Akadēmijas, kur mūs jau gaidīja autobuss. Ekskursijā piedalījās skolēni no Līvāniem, Preiļiem, Rīgas, Valmieras. Ekskursiju vadīja Voldemārs Eihenbauns. Viņš iepazīstināja mūs ar Maskavas forštati, kur dzīvoja tirgotāji, ar dažādām baznīcām un ēkām: pareizticīgo baznīcu, kur atrodas vienīgais Latvijā Veras, Nadeždas un Sofijas altāris; luterāņu baznīcu – vissenākā akmeņu celtne Rīgā (šai ēkai nav pamata, tā stāv uz speciālām plāksnēm);  Sāpju Dieva Mātes baznīca – pirmā celtne pēc reformācijas (1783 – 1785); Jēzus baznīca (koka ēka ampīra stilā) – koku atveda no Baltkrievijas (jau apstrādātu) – visaugstākā koka celtne Eiropā …bez nevienas naglas! Tirdzniecības rindas, noliktavas, darbnīcas, nelielas rūpnīcas…

Laiks pagāja nemanot. Mēs pateicāmies Jeļenai Matjakubovai par iespēju piedalīties ekskursijā un devāmies uz autoostu, lai brauktu uz mājām.
Pavadot visu dienu ceļā, no Priežmalas  izbraucām četros no rīta, nogurumu nejutām – ar jautru noskaņojumu, labiem iespaidiem  atbraucām mājās!”