Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Uzcelsim siltu kaķu māju Tukuma dzīvnieku patversmē!

Ar mērķi izglābt vairākus Tukuma dzīvnieku patversmē nonākušos iemītniekus no sala un apvienot cilvēkus kopīgam labajam darbam 2016. gada sākumā, labdarības iniciatīva LabieDarbi.lv uzsāk Lielo Ziemas projektu – jaunas, apsildāmas mājas izveidi Tukuma patversmes kaķiem.

Kampaņas organizatori ir pārliecināti, ka tikai kopīgiem spēkiem ir iespējams paveikt lielus darbus, tāpēc aicina ikvienu brīvprātīgo pieteikt savu dalību www.LabieDarbi.lv un 23. janvārī doties kopā ar mums uz Tukuma dzīvnieku patversmi, lai uzceltu jaunu, siltu māju patversmes iemītniekiem.

 Tukuma dzīvnieku patversmē šobrīd kopā mīt ap 80 kaķi. Kaut daļa kaķu dzīvo siltumā, tomēr patversmē nonāk arvien jauni dzīvnieki un jau vairāku gadu garumā patversmes aktīvisti vāc ziedojumus jaunas, apsildāmas kaķu patversmes izveidei. Taču šis sapnis līdz šim nav īstenojies, un vairāki kaķi joprojām ir spiesti dzīvot ārā, nepiemērotos apstākļos.
“Kaķiem, kas dzimuši un visu dzīvi atradušies ārā, aukstums netraucē. Citādi ir ar tiem kaķiem, kas dzīvojuši dzīvoklī, siltumā un pēkšņi nonāk uz ielas. Viņi pie šādiem apstākļiem nav pieraduši – viņu kažoks nav rūdīts un tos ātrāk piemeklē dažādi vīrusi un slimības. Šādā aukstumā, sniegā un salā viņiem praktiski nav izdzīvošanas iespējas, tādēļ mums ir ļoti nepieciešama jauna kaķu māja,” stāsta Tukuma dzīvnieku patversmes direktors Vilnis Grundulis.
Kampaņas organizatoru labdarības iniciatīvas LabieDarbi.lv vadītāja Jeļena Šļihta uzsver: ,,Janvāris mūs ir pārsteidzis ar ļoti skarbiem laikapstākļiem. Ikviens no mūsu četrkājainajiem draugiem ir pelnījis būt siltumā un drošībā, izņēmums nav arī vairāki Tukuma dzīvnieku patversmes kaķi, kuri diemžēl šajā lielajā aukstumā ir spiesti uzturēties ārā. Mēs zinām – lai piepildītu lielisku ideju, ne vienmēr svarīgākais ir tikai finansiāls atbalsts. Bieži daudz vērtīgāks ir sabiedrības atbalsts un izpalīdzīgas darba rokas. Tādēļ aicinām visus palīgā, lai visi kopā ar savu darbu palīdzētu paveikt ko nozīmīgu.”
Mūziķis Lauris Reiniks arī ir šī projekta atbalstītājs, viņš norāda, ka “Latvijā ir teju 30 dzīvnieku patversmes, kurās nonāk suņi un kaķi neatbildīgās saimnieku rīcības dēļ. Mēs zinām, ka visiem uzreiz palīdzēt nevaram. Un tieši tāpēc vēlamies spert vienu nozīmīgu soli konkrētā patversmē, palīdzot konkrētiem kaķiem, lai darītu Latviju labāku.”
“Šajā projektā mēs esam apvienojuši spēkus ar partneriem un draugiem, sagādājuši būvmateriālus un palīgus – pieredzējušus strādniekus. Tomēr darāmā ir daudz, tādēļ aicinām visus iesaistīties, pieteikties un palīdzēt, lai kopīgiem spēkiem paveiktu labu darbu un uzbūvētu siltu, ērtu kaķu māju,” aicina kampaņas iniciators AS 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs.
Brīvprātīgie aicināti pieteikties līdz 20. janvārim www.LabieDarbi.lv. 23. janvārī visi kopā dosimies uz Tukuma dzīvnieku patversmi (Klusā iela 5, Tukums), lai uzbūvētu jaunu un siltu kaķu māju. Kampaņas organizatori arī parūpēsies par bezmaksas transportu no Rīgas un LabieDarbi.lv komanda sazināsies ar katru brīvprātīgo personīgi.
Aicinām arī izmantot LabieDarbi.lv ziedošanas tālruni 90006986 un ziedot (1,42 EUR par zvanu) Tukuma dzīvnieku patversmei nepieciešamās pārtikas nodrošināšanai dzīvniekiem.

Var izmantot arī ziedojumu iespēju LabieDarbi.lv mājas lapā, pārskaitot vēlamo summu uz ziedojumu kontu.
LabieDarbi.lv ir AS 4finance zīmola, nebanku kredītdevēju nozares līdera SMScredit.lv labdarības iniciatīva, kuras mērķis ir projektu konkursa kartībā nodrošināt iespēju Latvijas iedzīvotājiem un organizācijām saņemt finansiālu atbalstu savu ideju un mērķu realizēšanai. Katru dienu projekti tādās jomās kā izglītība, māksla, sports un vide gūst iespēju piedalīties bezmaksas balsojuma konkursā, lai cīnītos par iespēju saņemt līdz 7500 EUR savas idejas realizācijai. Kopš 2010. gada ar LabieDarbi.lv atbalstu realizēti jau vairāk nekā 260 iedvesmojoši projekti visā Latvijā ar kopējo ziedojuma summu, kas pārsniedz 1 400 000 EUR
LabieDarbi.lv Lielais Ziemas projekts tiek realizēts ar SMScredit.lv labvēlību!
Papildus informācija:Jeļena Šļihta, LabieDarbi.lv Projekta vadītāja.Tel: +371 66051666. Epasts: Jelena.Slihta@LabieDarbi.lv www.LabieDarbi.lv

Foto no darbu uzsākšanas kaķu mājas būvniecībai Tukuma dzīvnieku patversmē kopā ar LabieDarbi.lv komandu. Foto Toms Norde. https://failiem.lv/u/cdkknggf

Avots: Labie Darbi.lv

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv