Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Vācu tūristus Minhenē aicina apmeklēt Latgali

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” no 10. līdz 14. februārim Vācijas pilsētā Minhenē Latvijas nacionālajā stendā piedalās Dienvidvācijā gala patērētāju visvairāk apmeklētajā tūrisma izstādē “f.re.e 2016”, kurā ierodas ne tikai Vācijas, bet arī Austrijas un Šveices iedzīvotāji.

Vācija Latgales tūrisma nozarei ir augsti prioritārs mērķa tirgus. Vācu tūristu īpatsvaram reģionā ir tendence pieaugt, un tas ir trešais lielākais mērķa tirgus pēc Lietuvas un Krievijas. Vācijas tūristi, kas ierodas Latgalē, ir individuālie tūristi – gan ģimenes ekonomiski aktīvajā vecumā, gan arī seniori, kas ir aktīvi ceļotāji. Arī tūrisma izstādes “f.re.e 2016” apmeklētāji lielākoties ir seniori un ģimenes ar bērniem. Gandrīz visi vācu tūristi, kas apmeklējuši Latgali, ir Baltijas apceļotāji, un pirms ierašanās Latgalē, jau paguvuši apskatīt Lietuvu, bet viņu mērķis ir doties arī uz Igauniju. Vācu tūristiem Latgalē interesē pilsētu, kultūras, lauku, aktīvais un dabas tūrisms. Vācieši visbiežāk ceļo ar vieglo automašīnu, bet nereti tiek izmantoti arī kemperi, tāpēc viņi tūrisma informācijas centros bieži vien interesējas par kempingiem.

Pagājušajā gadā izstādi “f.re.e 2016” apmeklēja vairāk kā 118 000 cilvēku. Stendos piedalījās 1200 dalībnieki no 60 valstīm, 6 izstāžu zālēs brīvā laika pavadīšanai un ceļojumiem apmeklētāji varēja izvēlēties gan jaunāko modeļu automašīnas, gan lieliskus kemperus, teltis, velosipēdus, laivas un citu aprīkojumu, gan iegūt informāciju saviem plānotajiem ceļojumiem, atrast jaunu interesantu ceļojumu galamērķi, ko apceļot nākotnē.

Latgales tūrisma speciālistu dalību šajā un citās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts. Papildus informācija: Līga Kondrāte, Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja, tālr.
+371 29467925.

Informāciju iesniedza: Lolita Kozlovska, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vecākā eksperte tūrisma jomā

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv