Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Vai esi gudrāks par piektklasnieku?

Lai aktualizētu starpskolu sadarbību un pirms eksāmeniem atkārtotu sākumskolā iegūtās zināšanas, 14. aprīlī  Aglonas internātvidusskolā notika konkurss  9.klašu skolēniem  „Vai esi gudrāks par piektklasnieku?”, kurā piedalījās  sešas komandas. Divas Aglonas vidusskolas  komandas un pa vienai komandai no Priežmalas pamatskolas, Šķeltovas pamatskolas, Rušonas pamatskolas un Aglonasinternātvidusskolas, stāstījusi Aglonas internātvidusskolas 11.klases skolniece Žaneta Nikiforova.

Viesus skolā laipni sagaidīja Aglonas internātvidusskolas Skolēnu dome un skolotāji, tika izrādīta skola. Konkursa ievadā tika demonstrēta neliela prezentācija, kas  iepazīstināja viesus ar skolu un skolas tradīcijām.

Skolēniem bija jāatbild maksimāli uz  10 jautājumiem, kuri bija saistīti  ar matemātiku, latviešu valodu, dabaszinībām, tradīcijām, mūziku un sabiedrību. Uzdotie jautājumi bija no pirmsskolas līdz piektās klases līmenim.

Konkurss sākās ar kārtas numuriņu izvilkšanu, kas norādīja, kura pēc kārtas klase cīnīsies par galveno balvu –  stikla suvenīru ar iegravēto uzrakstu „Gudrīši”.

Katrai komandai līdzi bija sākumskolas palīgi, kuri drīkstēja komandu glābt 3 reizes. Komandas spēlēja tik ilgi, kamēr atbildēja pareizi. Ja nesanāca  atbildēt pareizi, tad bija jāpagriežas pret skatītājiem un visiem korī jāpasaka: „Mēs neesam gudrāki par piektklasniekiem!”

Konkursa sākumā katra komanda saņēma suvenīru – pītu groziņu, kas par katru pareizi nosauktu atbildi pildījās ar dažādiem labumiem.

Lai uzmundrinātu komandas dalībniekus, Aglonas internātvidusskolas 10. klases skolēns Ignats Makejevs iepriecināja skatītājus ar pašsacerētu skaņdarbu klavierēm, teātra pulciņš ar etīdi „Saistošā botānika”.

Grūtības devītklasniekiem sagādāja gan 3.klases jautājums par dabu, kā arī pirmsskolas jautājums par mūziku un matemātiku.

Noslēgumā visi saņēma pateicības un pītos groziņus ar nopelnītajām balvām. Jāsaka gan, ka groziņi stipri atšķīrās, visvairāk uz jautājumiem spēja atbildēt Priežmalas pamatskolas komanda (5 jautājumi no 10),  viņi arī saņēma stikla suvenīru ar gravējumu „Gudrīši”.

Īpašu paldies par atbalstu gribam teikt veikala „Spero”  īpašniekam Andrejam Stremjanovam.

Pēc apbalvošanas skolotāji tika aicināti uz tēju, bet skolēni uzspēlēt kādu jautru spēli. Pasākums bija izdevies!

Viens komentārs

  1. Juris saka:

    Vai bērnudārzs negatavojas rīkot līdzīgu konkursu?
    Mēs varētu pieteikt uz dalību dažu labu vadītāju no domes …
    Uz piektklasnieka līmeni diez vai pavilks, bet bērnudārzā varētu cīnīties.