Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Vai vēlaties kļūt par viesģimeni ārvalstu skolēniem?

    Starptautiskā nevalstiskā bezpeļņas organizācija AFS aicina kļūt  par viesģimeni kādam viesskolēnam no citas valsts, kurš Latvijā viesosies nepilnu gadu un mācīsies vietējā skolā. AFS ārzemju viesskolēna uzņemšana dod iespēju iepazīt citu kultūru, esot savās mājās. Tā ir lieliska iespēja iepazīstināt kādu ar ikdienas dzīvi kā no latviešu, tā Latvijā dzīvojošu minoritāšu viesģimenes puses. Tā ir iespēja atklāt ko jaunu pašam sev neatkarīgi no tā, vai esi brālis, māsa, tēvs, māte vai kāds attālāks radinieks.

 Kas nepieciešams no viesģimenes?

  • Vēlme visai ģimenei gūt šo pieredzi;
  • Brīva gultasvieta;
  • Nodrošināt skolēnu ar ēdināšanu;
  • Uzņemt kā savu ģimenes locekli;
  • Būt spējīgiem pieņemt citādo.

Ko tālāk?

 1.Piesaki savas ģimenes dalību, aizpildot pieteikuma formu sadaļā „Piesakies tagad!” vai zvanot / rakstot AFS!

2.Meklē iebraucošo viesskolēnu sarakstu šeit http://www.afs.lv/klusti-par-viesgimeni/viesskolenu-profili/2014.2015.-mac.g./

3.Noskaties video (http://www.afs.lv/klusti-par-viesgimeni/) par citu ģimeņu pieredzi viesskolēna uzņemšanā.

 Viesskolēni ierodas 2014. gada 21. augustā un dodas prom 2015. gada 4. jūlijā. Dalībnieku vecums: 15-18 gadi. Viesģimeņu pieteikumus gaidīsim līdz jūlija sākumam.

Ko no tā iegūst Latvijas sabiedrība?

 AFS Latvija mērķi un darbības joma: starpkultūru izglītības un starpkultūru sakaru ar skolēnu, studentu, dažādu profesiju pārstāvju un ģimeņu apmaiņas programmu palīdzības visā pasaulē veicināšana, prasmju uz zināšanu, kas nepieciešamas dažādu pasaules kultūru pieaugošo savstarpējo sakaru attīstībai, sniegšana biedrības biedriem, skolēniem, studentiem, ģimenēm, izglītības darbiniekiem un citām ieinteresētām personām, brīvprātīgo darba veicināšana, piesaistot arvien vairāk  jauniešu, labdarības veicināšana, tolerances veicināšana, izpratnes par dažādām kultūrām veicināšana, valodu apgūšanas stimulēšana.

 Kopš 1990.gada AFS Latvija nosūtījusi vairāk kā 500 un uzņēmusi vairāk kā 700 dalībnieku starptautiskās apmaiņas programmās, iesaistot ap 100 skolām visā Latvijā. AFS Latvija darbību Latvijā iniciējusi un atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, par organizācijas patronesi kļuvusi valsts eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga. Kopš 2009.gada 26.novembra Finanšu ministrija organizācijai piešķīrusi sabiedriskā labuma statusu. Vairāk informācijas:       www.afs.lv

 Neskaidrību un jautājumu gadījumā aicinu sazināties ar uzņemšanas koordinatori Ilzi Liepiņu zvanot vai rakstot e-pastu.

 Ar cieņu,

 Ilze Liepiņa

Uzņemšanas koordinatore

Ilze.Liepina@afs.org

 Tel.:+371 67280646

 http://www.afs.lv

 http://www.facebook.com/afslatvia