Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Valoda un profesija

Pabeidzot skolu, katrs absolvents uzdod sev šādus jautājumus: kādu profesiju izvēlēties? kur iet tālāk mācīties? vai šī profesija pieprasīta darba tirgū? Un reti kurš domā par profesijas terminoloģiju, kas var kļūt par darbarīku ikdienā, vai par traucējošo faktoru sava mērķa sasniegšanā. Šie jautājumi bija galvenie Starptaustiskajā zinātniski – prakstiskajā konferencē „Valodniecība visiem”, kas 16.reizi notika Maskavā, informējusi Šķeltovas pamatskolas vēstures un krievu valodas skolotāja Jeļena Kriviņa.
 ”Tās dalībnieki bija 5.-11.klašu skolēni, kuriem ir interesanti atklājumi, pētījumi un publiskā runa.
Konference notika marta sākumā A.Puškina valsts krievu valodas institūtā. Tājā piedalījās skolēni no Krievijas, Ukrainas, Moldovas, Latvijas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas – kopā 146 dalībnieki. Starp tiem arī Šķeltovas pamatskolas 8.klases skolnieks Aigars Solims.
Skolēni bija oficiāli ielūgti pēc nosūtīto pētniecisko darbu tēzēm. Jaunie pētnieki nodarbojās ar biologu, futbolistu, politiķu, inženieru, jūrnieku, baņķieru, ekonomistu, aviatoru un citu profesiju pētniecību.Visi dalībnieki bija sadalīti 10 grupās pēc savām uzstāšanās tēmām. Aigars Solims pēc sava darba „Terminoloģija saistīta ar logopēda profesiju” prezentācijas ieguva 3.vietu. Dalībnieku pētījumus un prezentācijas vērtēja zinātnieki, filologi un zinātniskās literatūras redaktori.
Šīs konferences tēma ir laba karjeras izglītībā. Varbūt dalībniekus gaida spilgta pētnieku un zinātnieku nākotne, jo „lielam ir vienmēr mazs sākums”.
Uz redzēšanas, viesmīlīgā Maskava, jaunie draugi un krāsainās emocijas!”