Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Valodu kafejnīca

Aprīļa nogalē skolā notika neparasts pasākums – Valodu kafejnīca. Tā bija neparasta kafejnīca, kura strādāja vien dažas stundas vienu reizi gadā. Šogad šo kafejnīcu bija iespēja apmeklēt gandrīz visu Aglonas novada skolu 7.-9. klašu jauniešiem. Pasākumā tika pārstāvētas: Aglonas internātvidusskola, Priežmalas, Grāveru un Šķeltovas pamatskolas.


Ienākot zālē,viesus laipni sagaidīja viesmīļi-meitenes baltos priekšautiņos un zēni ar baltiem dvielīšiem uz rokas. Zālē izvietotie galdiņi ar karodziņiem signalizēja par to, kādā valodā tiks apkalpots un kādā valodā būs jākomunicē. Komunicēt varēja latviski un latgaliski, kā arī trīs svešvalodās -angļu, krievu un vācu valodā. Viesmīļi smaidot iepazīstināja kafejnīcas apmeklētājus ar ēdienkarti, kura piedāvāja karstos un aukstos dzērienus – tēju, kafiju, citronūdeni un minerālūdeni, kā arī našķus – cepumus, pīrādziņus un augļu groziņus. Vienīgais nosacījums- prast pareizi pasūtīt. Ciemiņi veda arī ciemkukuli -priekšnesumu jebkurā valodā.Visas vietas pie galdiņiem bija aizpildītas kopumā pasākumu apmeklēja aptuveni 80 viesu. Vislielāko popularitāti izpelnījās galdiņi ar angļu valodu, bet šoreiz nepaveicās vācu valodai, jo šo valodu apgūst vien daži….

Patīkamu atmosfēru kafejnīcā uzturēt prata trīs konferansjē – 12. klases skolniece Anita Gžibovska, tērpusies latviešu tautastērpā, viņas pienākumos ietilpa iepazīstināt viesus ar notiekošo latviešu valodā, krievu valodā zālē klātesošos uzrunāja 11. klases skolniece Diāna Kazakeviča, tērpusies krievu nacionālajā sarafānā, bet skaistā un skaidrā angļu valodā viesus uzrunāja 10. klases džentlmenis – Kristaps Valainis. Malkojot dzērienus un baudot našķus, bija iespēja paklausīties ļoti skaistus priekšnesumus skolēnu izpildījumā un piedalīties piedāvātajos konkursos.

Dažādās valodās skanēja literāri priekšnesumi, monologi, dziesmas. Visi priekšnesumi protams bija pelnījuši atzinību, bet vislielāko sajūsmu izpelnījās Grāveru meiteņu muzikālais priekšnesums ar glāzītēm, kā arī Aglonas vidusskolas folkloras kopas  “Žibacteņa”  meiteņu – Sintijas Slices (9. kl.) un Kristiānas Valaines (9. kl.) skanīgās balsis. Nevar neatzīmēt arī māsu Gžibovsku duetu (9. un  12. kl.) un to, ka par uzlecošu ,jaunu zvaigzni tika nominēts – Kristaps Valainis (10. kl.), kura izpildījumā skanēja dziesmas:  “Halleluja” vācu valodā un”Yesterday” angļu valodā. Skolotāju asaras izsauca Kristīnes Kovaļkovas  (11. kl.) dziesma “Мамa” un Anitas Gžibovskas  (12. kl.) dziesma “Катюша”.

Pasākuma noslēgumā izskanēja sirsnīgi vārdi pasākuma vadītājiem, tika pasniegti pateicības raksti skolu pārstāvjiem. Viesus uzrunāja arī Aglonas vidusskolas direktore, pateicoties un aicinot visus tikties arī nākošgad ar domu, ka šis pasākums taps par jaunu Aglonas vidusskolas tradīciju.

Paldies pasākuma organizētājai Aglonas vidusskolas Valodu un mākslas metodiskās komisijas vadītājai Anita Blaževičai, kā arī valodu skolotājiem. Paldies skolēniem, kas aktīvi iesaistījās pasākumā. FOTOGALERIJA.

 

Informāciju iesniedza: Rita Karpova,  Aglonas vidusskolas krievu valodas skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv