Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Valsts policija aicina – neesi egoists uz ceļa, nebrauc agresīvi!

No 10. – 16. oktobrim Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) kampaņas “Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!” laikā veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē. Kampaņa aicina autovadītājus apliecināt savas spējas un izlādēt enerģiju sporta zālē, virtuvē, darbā vai citur, nevis pie stūres – agresīvi un ātri braucot.

  Ņemot vērā, ka ar agresīvajiem braucējiem ceļu satiksmē nākas saskarties ikdienu, Valsts policija aktīvi iesaistās kopīgi ar CSDD rīkotajā kampaņā, lai mazinātu agresīvo autobraucēju skaitu uz ceļiem, ar mērķi uzlabot ceļu satiksmes drošību. Kampaņas “Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!” laikā autovadītāji ar dažādām aktivitātēm tiks izaicināti sevi pierādīt hobijos, darbā un citur, nevis trakojot uz ceļa.

Agresīva braukšana ir pārkāpums, kurš ir aktuāls visās sezonās. Agresīvie autovadītāji parasti ir emocionāli, neprognozējami un nereti rada bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas uz ceļa.

Agresīvas braukšanas pazīmes izpaužas dažādi – ātruma pārsniegšana, luksofora signālu vai ceļa zīmju prasību neievērošana, strauju manevru izdarīšana, vai, piemēram, vairākkārtēja braukšanas joslu maiņa, vai sastrēgumā esošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu apdzīšana pa pretējā virziena joslu vai apbraukšana pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšana. Transportlīdzekļu vadītāji, kuri uz ceļa uzvedas agresīvi, tādējādi apdraud ne tikai sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Valsts policijas statistikas dati par agresīvu braukšanu liecina, ka 2015. gadā par šo pārkāpumu sastādīti 867 administratīvā pārkāpuma protokoli. Savukārt šogad jau deviņos mēnešos – 707 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir vairāk nekā pērn šajā pat laika posmā, kad tika sastādīti 621 administratīvā pārkāpuma protokoli par agresīvu braukšanu.

Lai cīņa ar agresīvajiem transportlīdzekļu vadītājiem būtu efektīvāka, Valsts policija ir ierosinājusi veikt grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ar mērķi paplašināt agresīvas braukšanas definīciju. Tādējādi, līdz ar šo grozījumu ieviešanu, būs lielākas iespējas saukt pie atbildības kā autovadītājus, tā arī motociklistus, kuri izraisa bīstamas un satiksmi traucējošas situācijas, apzināti neievērojot ceļu satiksmes noteikumus.

Valsts policija atgādina, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt egoistiem uz ceļa – cienīt vienam otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo tomēr ikviens transportlīdzekļa vadītājs ir atbildīgs par to, lai uz ceļa ikviens no mums justos droši.

Lai pievērstu uzmanību agresīvai braukšanai un citiem būtiskiem problēmjautājumiem ceļu satiksmē, Valsts policija izveidojusi vairākus videoklipus, kuros ar analoģijas palīdzību atainoti ikdienā sastopami ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, kas nereti ir ar traģiskām sekām.

Video klipu “Egoisti uz ceļa” var aplūkot šeit

Avots: Valsts policija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv