Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa informācija par reģistrētajiem notikumiem Aglonas novadā periodā no 18. augusta līdz 18. septembrim

 Pārskata periodā Aglonas novada teritorijā  reģistrēti 20  notikumi.
Iecirknī tiek veikta pārbaude par 3 konfliktu gadījumiem:
30. 08. 2014. g. notika ģimenes konflikts Grāveru pagastā.
12. 09. 2014. g. reģistrēts konflikts starp 1984. g.un 1985. g. dzimušiem vīriešiem.
14. 09. 2014. reģistrēts 1964. g. dzimuša vīrieša konflikts ar nepazīstamām personām Škeltovas  pagastā. Notiek apstākļu pārbaudes.

Pārskata periodā Aglonas novadā notikuši  3 ceļu satiksmes negadījumi un ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi:

06. septembrī  Aglonas novada Grāveru pagastā 1962. g. dzimis vīrietis, būdams alkohola reibuma stāvoklī un bez transporta līdzekļa vadīšanas tiesībām ar automašīnu uzbrauca citai stāvošai automašīnai, kā rezultātā bojāta automašīna. Vēlāk šis pats vīrietis, vadot a/m, netika galā ar tās vadību, nobrauca no ceļa un ietriecās krūmos, ceļu satiksmes negadījuma rezultātā vadītājs un pasažieris, 1999. gadā dzimis nepilngadīgais, ar traumām  nogādāti Daugavpils reģionālajā slimnīcā medicīniskās palīdzības sniegšanai. Autovadītājs par visiem minētajiem pārkāpumiem saukts pie administratīvās atbildības.

7. septembrī 1960. g. dzimis vīrietis vadīja velosipēdu alkohola (2.57 promiles) reibumā. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Pārskata periodā Aglonas novadā reģistrētas 3 zādzības:

1.septembrī  Grāveru pagastā, brīvi  piekļūstot, no neapdzīvotas mājas pagalma nozagti metāllūžņi. Notiek izmeklēšana.

4. septembrī Škeltovas pagastā, uzlaužot neapdzīvotas mājas durvis un iekļūstot tanī, nozagts ūdens sūknis un plastmasas caurule. Notiek pārbaude.

6. septembrī Škeltovas pagastā 1945. g. dzimis vīrietis konstatēja a/m valsts numura zīmes pazušanu.

Policijā tika veikta pārbaude par 3 gadījumiem, kad personas guvušas miesas bojājumus:

30. augustā Krāslavas slimnīcā ar traumām  nogādāta 1980. g. dzimusi sieviete no Grāveru pagasta. Traumas gūtas alkohola reibuma stāvoklī.

8. septembrī konflikta laikā Aglonas pagasta Aglonā 1988. g. dzimis vīrietis nodarīja miesas bojājumus 1992. g. dzimušai sievietei. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

15. septembrī Škeltovas pagastā 1964. g. dzimušam vīrietim miesas bojājumus nodarīja nezināmas personas. Notiek pārbaude.

Citi notikumi:

24. augustā Aglonas pagasta Aglonā privātīpašumā tika iemesta pudele ar nezināmas izcelsmes vielu,  bojājot īpašumu. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

28. augustā reģistrēts 1982. g. dzimuša vīrieša iesniegums par apkaunojošas informācijas publiskošanu masu saziņas līdzeklī. Uzsākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana.

25. augustā pie Cirīšu ezera Aglonas pagastā sadedzināta laiva. Notiek pārbaude.

29. augustā konstatēta patvaļīga meža cirte 1961. g. dzim. vīrieša īpašumā.

9. septembrī Grāveru pagastā mājdzīvnieki izbradāja 1965. g. dzim. vīrietim piederošu sējumu un kartupeļu lauku. Mājdzīvnieku īpašniekam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

 Sakarā ar izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos, kas ir spēkā no 12. 09. 2014. g.,  informējam iedzīvotājus par sekojošo:

GĀJĒJIEM:

Diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Autovadītājiem, velosipēdu un mopēdu vadītājiem:

Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar diviem oranžiem (dzelteniem) gaismas atstarotājiem, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju un velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Ja automobilī, kura sēdvietas aprīkotas ar drošības jostām, pārvadā bērnu, kura augums nepārsniedz 150 cm, bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram piemērotā bērnu sēdeklītī vai uz paliktņa, kas uzstādīts atbilstoši tā izgatavotāja norādījumiem, un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu.

Aizliegts pārvadāt:

pasažierus ārpus traktortehnikas kabīnes, piekabē (puspiekabē) un motocikla kravas nodalījumā;

bērnus, kas jaunāki par trim gadiem, automobilī, kura sēdvietas nav aprīkotas ar drošības jostām;

bērnus, kuru augums nepārsniedz 150 cm, priekšējā sēdeklī automobilī, kura sēdvietas nav aprīkotas ar drošības jostām, kā arī ar mopēdu, motociklu, triciklu, kvadriciklu vai sniega motociklu, izņemot gadījumu, ja bērns var noturēt līdzsvaru un aizsniegt kāju atbalstus vai sēž uz viņa vecumam un svaram atbilstoša sēdeklīša.

Braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali pilngadīgas personas pavadībā atļauts bērniem, kas nav jaunāki par septiņiem gadiem. Dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi.

 Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei  (šis grozījums stājas spēkā no 2014.gada 1.oktobra).

Informāciju iesniedza: VP Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Inga Ziemele

 

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv