22. aprīlī Aglonas novada pedagogiem un interesentiem tika organizēts vebinārs (izmantojot Zoom platformu) „Dzīvā bibliotēka”.
Vebināra mērķis: iepazīstināt skolotājus ar metodi „Dzīvā bibliotēka” – tās sagatavošanu, norisi un vadīšanu, rosināt apzināties izmantošanas iespējas darbā ar pirmsskolas bērniem un skolēniem gan mācību procesā, gan ārpus tā, darbā ar vecākiem un vietējo kopienu.
Vebināra vadītāja Sandra Kraukle dalībniekus iepazīstināja ar „Dzīvās bibliotēkas” būtību: „Tā darbojas kā parasta bibliotēka, kur lasītāji var izvēlēties un lasīt grāmatas. BET – ir viena būtiska atšķirība – „Dzīvajā bibliotēkā” arī grāmatas ir „dzīvas”… Tie ir cilvēki ar īpašiem un neparastiem pieredzes stāstiem. Starp „lasītāju” un „grāmatu” veidojas dialogs par „grāmatas” pieredzi – kultūru, tradīcijām, attieksmi, sajūtām, aizspriedumiem, uzskatiem.”
Vebinārā piedalījās arī Dzīvā grāmata „Pareizie un nepareizie jautājumi: kāpēc?” - Līga Kļaviņa, angļu valodas filoloģe, tulkotāja, skolotāja, Jēkabpils domes deputāte, sieva un vecmāmiņa. Strādājusi privātajā uzņēmējdarbībā, pašvaldības projektu vadīšanā un vadījusi izglītības nodaļu, aktīvi darbojusies nevalstiskajā sektorā, veicot brīvprātīgo darbu.
Paldies semināra organizētājiem – Izglītības iniciatīvu centra programmu koordinatorei Sandrai Krauklei, Izglītības iniciatīvu centra biroja vadītājai, IT speciālistei Ilonai Šarakai, „dzīvajai grāmatai” Līgai Kļaviņai un vebināra dalībniekiem.
Seminārs notiek projekta „Darbīgās kopienas” ietvaros, ko īsteno Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.
Projekta sadarbības partneris un līdzfinansētājs Aglonas novada pašvaldība
#DarbīgāsKopienas #PeopleToPeople
Informāciju iesniedza: Māra Ušacka, vietējās kopienas koordinatore
Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv