Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Velodienas “Ar veļiku pa Aglyunu 2016″ dalībnieku skaits pieaug

Šogad, augusta pēdējā sestdiena – 27.augusts, beidzot bez lietus, karsta un saulaini vējaina diena, bija kā pasūtīta, lai Aglona pārvērstos par mazo Latgales riteņbraucēju galvaspilsētu,  kurā jau devīto vasaru pēc kārtas Aglonas novada iedzīvotāju iniciatīvas grupa „Velomīļi” un Aglonas novada biedrība “Neaizmirstule” aicināja pie sevis ciemos mazus un lielus velomīļus uz pasākumu “Ar veļiku pa Aglyunu 2016”.


Velodienās piedalījās aptuveni 250 dažāda vecuma sportisti ne tikai no Aglonas novada, bet arī no Rušonas, Feimaņiem, Viļāniem, Riebiņiem, Viesītes, Jēkabpils, Rēzeknes, Ogres, Rīgas, Daugavpils, Smiltenes, Ilūkstes, Dobeles, Varakļāniem, Līvāniem, Saldus, Vaboles, Madonas, Talsiem, Skaistkalnes un citām Latvijas vietām, kā arī no Zviedrijas, Vācijas un Šveices.
Velodienas ieskaņā daudzie velodraugi iesildījās nelielā parādes braucienā pa Aglonas ielām. Pēc tam tika dots starts un sākās azarts, cīņas spars, izaicinājums un vēlme labāk un ātrāk mērot pašu izvēlēto 15 vai 30 km trasi. Tautas klases distancē (15 km) ar saviem spēkiem mērojās 91 dalībnieks, bet meistarklasē (30 km) – 93 dalībnieki. Dalībniekiem trase bija jāveic gan pa asfaltētu, gan grants ceļu, jābrauc pa meža celiņiem un takām. Šogad meistarklases trasē tika iekļauts arī sarežģītāks posms, kurā nācās braukt ne tikai pa pļavām, bet arī mesties galvu reibinošā nobraucienā.
Patiess prieks, ka šajos velosvētkos, var gan pārbaudīt savu sportisko sagatavotību un cīnīties par medaļām, gan izbraukt abas trases draugu vai ģimenes lokā ar mērķi piedalīties un izbaudīt braucienu, jauki un aktīvi pavadīt dienu.
Pirmais 30 km (neatkarīgi no savas vecuma grupas) nobrauca Renārs Valdonis (1:08:47), bet ātrākā sieviete 30 km – Zane Zepa (1:23:51). Tautas klasē jeb 15 km – Ilmārs Luksts (0:36:54) un Diāna Sauša (0:45:45), apkopojums: tautas_klase
Meistarklasē bija iespēja startēt arī komandām un sešu komandu kopvērtējumā pirmo vietu ieguva „LiVelo/BTA- Aglyuna” (Renārs Valdonis, Austris Bogdanovs, Jānis Rutkups, Renārs Vanags, Zane Zepa), apkopojums: velomaratons_meistarklase, komandas.
Īpaši jāuzteic par izturību vecākais tautas klases dalībnieks – Romāns Saušs (83 gadi) no Vaboles, kurš ieguva nomināciju “Sirdī jaunākais dalībnieks” un kuru publika sumināja kājās stāvot, jo R. Saušs ir viens no tiem dalībniekiem, kas šajos svētkos “Ar veļiku pa Aglyunu” piedalās no tā pirmsākumiem no 2008. gada. Nomināciju “Sirdī jaunākā dalībniece” ieguva Monika Pušņakova no Aglonas. Jaunākie tautas trases dalībnieki bija dvīņu brāļi Ritvars un Renārs Kalvāni un Timūrs Serovs (visiem 2013 dzimšanas gads) no Aglonas, kuri trasi izbrauca kopā ar saviem vecākiem velosēdeklīšos, bet pats jaunākais velobraucējs, kurš kopā ar vecākiem pats mina pedāļus šajā trasē bija Miķelis Aizkalns (2010 dzimšanas gads).
Ne mazāk aizraujoši aizritēja arī bērnu šķēršļu joslas sacensības, kur pārvarot dažādus mākslīgi izveidotus šķēršļus savu centību un neatlaidību, gan ātrumu, izveicību un precizitāti, rādīja bērni līdz 11 gadu vecumam. Kopumā šķēršļu joslā dalību ņēma 35 bērni, apkopojums: berni_josla
Kombinētajā stafetē, kas apvienoja sevī peldēšanas, kanoe laivas airēšanas un velobraukšanas posmus, piedalījās 7 komandas četru cilvēku sastāvā. Kombinētajā stafetē uzvaru guva komanda „Vietējie i gosti” (Mārcis Pīnups, Aleksandrs Zīls, Kaspars Pīnups, Nauris Selga), apkopojums: triatlons .
Par to, lai velodienas pasākuma dalībniekiem nerūktu vēderi pēc svaigā gaisā un spraigām sacensībām pavadītā laika, tika sarūpēti vairāki lielie katli ar garšīgu zupu. Par to lielais paldies mūsu ikgadējai pavārei Ņinai Kurmei.
Lai šī diena katram pasākuma „Ar veļiku pa Aglyunu 2016” dalībniekam paliktu atmiņā tika sagādātas mazas piemiņas veltes – atstarotāji, kas tika dāvināti reģistrējoties dalībai dažādās sportiskajās aktivitātēs. Godalgoto vietu ieguvēji saņēma ne tikai diplomus un medaļas, bet arī šī pasākuma atbalstītāju, domubiedru un draugu sagādātās balvas.
Ar diplomiem un dāvanām tika suminātas arī dažādas nominācijas. „Kuplākā dzimta” šogad bija Pušņakovu dzimta. Tika sumināti gan “Tālākie ciemiņi”, “Sportiskākās ģimenes”, pasākuma dalībnieki, kuri mēroja vairāk nekā 30 km ar divriteni, lai piedalītos velodienā un tādi šogad bija 3 cilvēki (divi līdz Aglonai nobrauca 96 km un viens – 226 km), mūsu pasākuma dalībnieki no ārzemēm – Zviedrijas, Vācijas un Šveices, jaunākie dalībnieki, prātīgākie jeb lēnākie braucēji, dalībnieks, kurš gandrīz pusi no 30 km noskrēja kājām, jo salūza ritenis un sportiskais azarts bija tik liels, ka negribēja  izstāties no dalības sacensībās, u.c.
Pasākuma dalībniekus, līdzjutējus un Aglonas ciemiņus ar savu sniegumu, paraugdemonstrējumiem un iespēju pašiem izmēģināt dažādus riteņus, iepriecināja triāla klubs “Karters”. Savukārt iluzionists Edžus un Aglonas meiteņu popgrupa ar saviem priekšnesumiem kuplināja apbalvošanas ceremoniju, bet Magoņu māju saimnieks velodienas izskaņai sarūpēja krāšņu salūtu. Līdz rītausmai velodienas pasākuma dalībnieki un to atbalstītāji varēja izdancoties “Sastdīnis myzikantu” lustīgajā zaļumballē.
Paldies visiem, kuri mēroja tuvus un tālus ceļus, lai piedalītos „Ar veļiku pa Aglyunu 2016”, kā arī pasākuma atbalstītājiem un tie ir:
Latvijas Olimpiskā komiteja, Aglonas novada dome, Aglonas novada Kultūras centrs, Aglonas vidusskola, zemnieku saimniecības „Trepes” – Kurmju ģimene, zemnieku saimniecības „Kaparlauki” – Ainārs Streļčs, AS “Latvijas gāze”, VAS “Latvijas valsts meži” , SIA „Cirīšu HES” – Normunds Aizkalns, SIA „Antaris” , SIA “Latvijas nacionālā naftas kompānija”, SIA „GSK” – Eduards Grads, SIA „Jubergs”, SIA ”Spero SK” – Andrejs Stremjanovs, VAS CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija – Lolita Kivleniece Kuzņecova, Latvijas Skolu sporta federācija – Andris Lukss, Liene Baškatova, Aivars Kluss, Gundars Dilba, Staņislavs Šmuksts, Andris Barkevičs, Renārs Valdonis, Leonīds Valdonis un Antons Beķis.
Lielo „PALDIES” vēlos pateikt arī „Velomīļiem” un “Neaizmirstulei”, kas paralēli savam darbam un ikdienas rūpēm, radīja šo svētku sajūtu mums visiem – Inārai Ukinai, Inetai Valainei, Anitai Annai Bartušai, Ņinai Kurmei, Feoktistam Pušņakovam, Edgaram Urbanovičam, Guntim Kurcenbaumam, Aleksandram Dimperam, Viktoram Artjomovam un “Velomīļu” draugiem – Oļegam Komaram, Anatolijam Pupicam, Dzintrai Valainei, Ivaram Kalvānam, Guntai Gulbei-Kalvānei, Dacei Barkevičai, Ruslanam Spridenko, Vitālijam Tabunovam, Armandam un Aigaram Ukiniem, Laurim un Lailai Meiruļiem, Reinim Vanagam, Lindai Streiķei, Genādijam Krasovskim, Leldei Bartušai, Lilitai Gžibovskai, Evitai Beātei Valainei, Evitai Islamgarajevai, Kristīnei Kovaļkovai un Norai Kirsanovai.
Vēlreiz “paldies “ jums visiem par jūsu daudzajiem smaidiem, pozitīvismu un starojumu, ko saņēmu šajos svētkos, uz nākošo tikšanos 2017. gada augustā, kad kopā svinēsim “Ar veļiku pa Aglyunu” 10 dzimšanas dienu! Sadaļā   FOTOGALERIJAS  ir apskatāmas pasākuma fotogrāfijas.

Informāciju iesniedza: Ingūna Barkeviča, projekta koordinatore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv