Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Veloekskursija “Raiņa pirmais ceļojums” Tadenavā

4. augustā plkst.12.00 no Raiņa muzeja “Tadenava” notiks velobrauciens pa biedrības Ūdenszīmes izstrādāto velomaršrutu “Raiņa pirmais ceļojums” Jēkabpils novada Dunavas un Rubeņu pagastos.

Brauciens iekļauj trīs ciemus – Tadenavu, Kaldabruņu un Červonku – un deviņus apskates objektus, to skaitā Dronku Velnakmeni un Červonkas baznīcu. Kopumā velomaršruts ir 28 km garš un to ir iespējams izbraukt aptuveni četrās stundās. Brauciens ir pa rāmu Sēlijas nostūri – mazliet pa grants, bet lielākoties pa meža ceļiem.

Brauciens ir piemērots ģimenēm ar bērniem un rāmu velobraucienu cienītājiem, jo būs nesteidzīgs un ir ieplānotas vairākas pauzes atpūtai, uzkodām un vietas kārtīgai apskatei. Veloekskursija noslēgsies Kaldabruņas skolā-Pļavas muzejā pie biedrības “Ūdenszīmes”.

Interesentiem būs iespēja doties uz koncertu blakus ciematā Bebrenē (atrodas 4 kilometrus no Kaldabruņas Daugavpils virzienā). Tur plkst. 17.30 Bebrenes muižā varēs dzirdēt Burharda Valdisa koncertspēli “Pazudušā dēla atgriešanās”.

Vakara noslēgumā tiem, kam tas būs nepieciešams, būs iespēja nakšņot Pļavas muzejā. Līdzi ir jāņem savi tūristu paklājiņi, guļammaisi un citas lietas savai ērtībai. Ja ir vēlēšanās gulēt ārā, tad ir jāņem līdzi arī telts. Pļavas muzejā ir pieejama virtuve un duša, kā arī teritorijā ir dīķis un atpūtas vietas.

Pieteikšanās līdz 2. augustam. Vietu skaits ir ierobežots!

Pieteikties var, rakstot uz: tadenava@memorialiemuzeji.lv; facebook.com: @RainisTadenava, vai zvanot uz: 29250484.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos. Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

Avots: Memoriālo muzeju apvienība

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv