Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Veloorientēšanās sacensības “Aglyunas skoti”

Šī gada 30. jūlijā, Aglonas novada svētku ietvaros, notika biedrības “Neaizmirstule” un vietējās iniciatīvas grupas “Velomīļi” organizētās pirmās veloorientēšanās sacensības “Aglyunas skoti”, kas ir viena no projekta „Ar veļiku pa Aglynu 2016” aktivitātēm.  Sacensības  atbalstīja Latvijas Olimpiskā komiteja, kas sadarbībā ar kompāniju “Coca-Cola Foundation” šogad īsteno atbalsta programmas  “Par aktīvu dzīvesveidu” jaunu projektu.


Šī ideja – ikvienam, kas prot mīt pedāļus, doties ceļojumā pa skaisto un pārsteigumiem pilno Aglonu, apskatīt kultūrvēsturiskos pieminekļus, muzejus, piemiņas vietas, pilskalnus, ezerus, lieliskās viesu mājas, meklēt interesanto un aizraujošo tepat – Aglonā, tika iekļauta arī biedrības „Neaizmirstule” un „Velomīļu” projektos, kas tika iesniegti un saņēma arī atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda un nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds”.

Kaut arī laika apstākļi nelutināja, jo lietus mijās ar saulainu laiku, velo orientēšanās sacensībām pieteicās 17 komandas ar vairāk nekā 50 dalībniekiem, kurus atbalstīja viņu līdzjutēji, novada svētku dalībnieki un Aglonas ciemiņi.

Veloorientēšanās sacensībās par uzvarētāju varēja kļūt jebkurš, jo šoreiz ātrums nebija noteicošais, bet gan prasme atrast, ieraudzīt, izgaršojot noteikt pareizo siera piedevu, pareizi atbildēt uz testa jautājumiem novada bibliotēkā, prast iemest grozā basketbola bumbu, trāpīt mērķī metot šautriņas, tādējādi krāt punktus un to visu izdarīt, iekļaujoties trijās stundās. Lielākais izaicinājums bija uzkāpt  Madelāna pilskalnā un atrast tajā apslēpto mantu, jo lietus trasi bija padarījis par īstu slidkalniņu.

Patiess prieks, ka Aglonā sporta pasākumos sāk piedalīties ne tikai sporta entuziasti no Aglonas, Daugavpils, Vaboles, Priežmales, bet arvien vairāk vietējo ģimeņu savu brīvo laiku pavada aktīvi un ar lielāku degsmi sāk atbalstīt veselīga dzīvesveida ideju. Šajās sacensībās Pušņakovu ģimene tika pārstāvēta trijās paaudzēs, Džeinas un Andra Valaiņu ģimenē bija sacensību jaunākie dalībnieki – Denīze ( 3 gadi) un Verners ( 2 gadi). Jāuzteic sportiskā Bogdanovu ģimene no Rutuļiem, kā arī košā Ņinas un Andra Kurmju ģimene. Aināra Streiķa un Ivara Barkeviča ģimenes, kurās tēvi kopā ar bērniem, devās meklēt kontrolpunktus un pildīt sacensībās uzdotos uzdevumus. Gados jaunāko komandu “Vietējie” pārstāvēja 13 gadīgās Anita Sadovska un Annija Rateniece un 8 gadīgais Leonards Neicenieks, turpretim nominācijā „Cienījamākā komandā” laurus plūca komanda “Vabole”, kurā bija sacensību vecākais dalībnieks Romāns Saušs –83 gadi, un kurš ir kā piemērs tam, ka aktīvs dzīvesveids un kustība palīdz saglabāt veselību, mundrumu un dzīvesprieku.

Nominācijas “Viskrāšņākā komanda” un “Supernosaukums”  tika komandai “Herkuless un kaprīze”  (Inta Reča, Elīna Smirnova), meitenes savus divriteņus bija izpušķojušas ar ziediem. Nominācija “Ātrākā komanda” tika komandai „Vec-jaun-Aglona” (Kaspars Pīnups, Agris Zeile), kas visus uzdevumus izpildīja nepilnā pusotrā stundā.

Pirmo vietu veloorientēšanās sacensībās “Aglyunas skoti” izcīnīja komanda “Mango” ( Kārlis Kurcenbaums, Jānis Antāns, Nauris Cvetkovs), otro vietu – komanda “Vec-jaun-Aglona”  (Kaspars Pīnups, Agris Zeile), trešā vieta – komanda “Ģimene” ( Aleksandrs Bogdanovs, Austris Bogdanovs, Mārtiņš Bogdanovs un Zane Zepa).

Liels paldies pasākuma atbalstītājiem – Latvijas Olimpiskai komitejai, Sabiedrības integrācijas fondam, nodibinājumiem „Viduslatgales pārnovadu fonds”, „Jaunrades fonds” un „Kristus karaļa kalns”, Aglonas novada domei, SIA „Cirīšu HES”, SIA „Latvijas nacionālā naftas kompānija”, SIA „Spero SK”, AS „Latvijas valsts meži”, Aglonas Kultūras centram, BJBLPC „Strops”, Vijai Kudiņai, Valdim Tumovam, prāvestam Daumantam Abrickim, Cakulu ģimenei, atpūtas vietas „Malvīnes” saimniekiem, Inesei Survilo, Jānim Madelānam, Alisei Jasevičai, Norai Kirsanovai, Kristiānai un Guntim Kurcenbaumiem, Dacei, Andrim un Mārcim Barkevičiem, Edgaram Urbanovičam, Lidijai Aglonietei, Guntai Grigulei.

FOTOGALERIJA 1

FOTOGALERIJA 2

  

Informāciju un foto iesniedza: Ingūna Barkeviča, projekta koordinatore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv