Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Velosipēda vadītāja eksāmens Aglonā

Vasara tuvojas, uz ceļiem parādās gan mazi, gan lieli riteņbraucēji, bet vai visiem jums ir jau velotiesības? Aicinām ik vienu, kas vēlas kļūt  par pilntiesīgiem velobraucējiem uz ceļa, nolikt datorizētu velotiesību eksāmenu un iegūt  velosipēda vadītāja apliecību, piesakoties pie projekta vadītājas Ingūnas Barkevičas.


Lai nebūtu pārpratumu, lūdzu iesniegt sekojošas ziņas – eksāmena kārtotāja vārds, uzvārds, personas kods un viena fotokartiņa (3x4cm) uz balta fona.  Tā kā šis eksāmens tiek organizēts kā izbraukuma velotiesību eksāmens, tad eksāmenu kārtot varēs tikai tās personas, kuru dati ir ievadīti CSDD elektroniskajā sistēmā,  tāpēc lūdzu līdz 22.05.2017.g. plkst.17.00 iesniegt augstāk minētās ziņas par sevi (mob.t. 29285185 vai e-pasts iaglona@inbox.lv).

Eksāmeni notiks Aglonas novada izglītības iestāžu un centra “Strops” datorklasēs 23.05.2017. Eksāmenu dienā CSDD Preiļu nodaļas pārstāvis pieņems datorizēto velotiesību eksāmenu.

Velosipēdista apliecību var iegūt ik viens no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu (testu).

Sagatavošanās velosipēda vadītāja eksāmenam notiek, izmantojot mācību materiālus:

  • CSDD mājaslapā pieejams tests, kuru izpildot, var pārbaudīt savas zināšanas un gatavību eksāmena kārtošanai (sadaļā „Jauns eksāmens”, izvēloties „Velosipēdi”). Testa kārtošanas reižu skaitam nav ierobežojumu un tas ir bezmaksas;
  • mājaslapā www.berniem.csdd.lv (ja saite neatveras, lūgums to nokopēt un iekopēt interneta pārlūkprogrammā);
  • izdevniecība „Zvaigzne ABC” sadarbībā ar CSDD izdevusi grāmatu „Ceļā ar velosipēdu”;
  • Ceļu satiksmes noteikumi.

Ja ir jau iegūta kāda no transportlīdzekļa vadītāja kategorijām, velosipēda vadītāja apliecību var iegūt bez maksas un neliekot eksāmenu.  Lūgums arī šajā gadījumā pieteikties reģistrācijai.

Maksa par eksāmenu:  bezmaksas – kārtojot pirmo reizi,   1,08 EUR – atkārtota eksāmena gadījumā.

Eksāmenu pieņemšanas un vērtēšanas kārtība: lai iegūtu vadītāja apliecību, veiksmīgi jānokārto datorizēts teorijas eksāmens. Eksāmenā ir 10 jautājumi un tie jāatbild 10 minūšu laikā. Eksāmens ir nokārtots, ja pareizi atbildēsiet vismaz uz 8 jautājumiem.

Esiet aktīvi un piesakieties velotiesību eksāmenam.

Informāciju iesniedza: Ingūna Barkeviča, atbildīgā par projektu

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv