Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Veselības inspekcija aicina pievērst īpašu uzmanību grila aizdedzināšanas šķidrumu drošai lietošanai un izplatīšanai

 Līdz ar pikniku sezonas sākšanos, Veselības inspekcija aicina pievērst īpašu uzmanību grila aizdedzināšanas šķidrumu drošai izplatīšanai un lietošanai, īpaši – grila aizdedzināšanas šķidrumu novietošanai drošā, bērniem nepieejamā vietā.

Nereti pieaugušie, pēc grila aizdedzināšanas šķidruma lietošanas, aizmirst līdzekli aizvērt vai arī izdara to pavirši, radot risku bērnam šķidrumu netīšām iedzert. Diemžēl jau šogad masu medijos sniegta informācija, ka bērns nejauši iedzēris grila aizdedzināšanas šķidrumu.

Ja tomēr tiek konstatēts, ka bērns ir iedzēris grila aizdedzināšanas šķidrumu, nedrīkst izraisīt vemšanu. Šāda rīcība var palielināt risku šķidruma iekļūšanai plaušās un to bojāšanu. Bērns nekavējoties jānogādā slimnīcā vai jāizsauc Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Sekmīga ārstēšana būs iespējama, ja ārstam būs zināma precīza informācija par iedzerto līdzekli. Tādēļ, dodoties uz slimnīcu, nepieciešams ņemt līdzi un ārstniecības personai uzrādīt konkrēto produktu un tā iepakojumu.

Degmaisījumu piegādātājiem atgādinām, ka no 2010. gada 1.decembra ir spēkā Eiropas Komisijas Regula, kas paredz, ka grila aizdedzināšanas šķidrumus,kuru sastāvā esošās ķīmiskās vielas rada nopietnus plaušu bojājumus, nejauši iedzerot šo produktu, atļauts tirgot tikai melnos necaurredzamos traukos, kuru tilpums nav lielāks kā viens litrs. Minētās prasības produkta iepakojumam tika pieņemtas, lai samazinātu gadījumu skaitu, kad mazi bērni netīši iedzer grila aizdedzināšanas šķidrumus. Šādā veidā šis produkts tiek padarīts mazāk pievilcīgs un tas neizraisa bērnu interesi, tā novēršot iespēju, ka bērns to notur par pārtikā lietojamu dzērienu. Savukārt trauka izmērs ierobežots ar mērķi samazināt tādu negadījumu skaitu, kuros degmaisījumu saturu no oriģinālajiem traukiem pārlej mazākos traukos, kam nav bērniem droša iepakojuma vai pienācīga marķējuma.

Vairāk informācijas par ķīmiskajām vielām un maisījumiem iespējams atrast šei

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv