Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Veselības nedēļa pirmsskolas iestādē

Veselības nedēļa jeb MoveWeek ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs.

Mūsu iestāde  šajā pasākumā piedalījās pirmo reizi. Visas nedēļas garumā notika dažādi sporta pasākumi, kuros piedalījās ne tikai audzēkņi, bet arī viņu vecāki un iestādes darbinieki. Katru rītu dalībnieki devās laukā uz rīta rosmi, lai kopīgi iekustētos un uzmundrinātu sevi jaunajai dienai.

Vecākās un sagatavošanās grupas bērniem un viņu vecākiem tika organizēta orientēšanās sacensības bērnudārza teritorijā. Katram tika iedota  foto karte,  pēc kuras bija jāatrod 12 kontrolpunkti. Šis pasākums guva lielu atbalstu.

Tāpat Veselības nedēļas laikā bērni piedalījās pasākumā “Dziesmas ar kustībām”.

Liela nozīme veselības veicināšanā ir izglītojošam darbam. Lai mūsu pirmsskolas audzēkņiem rastos pozitīva attieksme un izpratne par veselīgu dzīvesveidu tika organizēts “Veselīga dzīvesveida labirints”. Noslēguma pasākumā katrs varēja parādīt savu prasmi dažādās aktivitātēs.

Kopumā, skaitot visas dienas, piedalījās 317 dalībnieki. Esam noskrējuši 175 km, visi kopā izpildījām 2700 reizes dažādus vingrojumus.

Noslēgumā katram bērnam tika pasniegta rokas aproce ar uzrakstu “Latvijas Veselības nedēļa  2019” par piedalīšanos pasākumā.

Prieks par paveikto un galvenais, ka bērni  smaidīgi un gandarīti par svaigā gaisā pavadītajām, priecīgajām, sportiskajām dienām! Cerēsim, ka Veselības nedēļā gūtā informācija mums visiem palīdzēs būt veseliem !

Paldies  pasākuma organizatoriem skolotājai Marutai Lukaševičai un skolotājam Edgaram Urbanovičam par idejām un ieguldīto darbu, paldies vecākiem  par atbalstu, paldies par aktīvu darbošanos visiem iestādes darbiniekiem.

Esam guvuši pieredzi un uz tikšanos nākošgad.

Valentina Mihailova, PII vadītāja