Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Viduslatgales pārnovadu fonds realizē projektu ”Stipras un stabilas ģimenes ir nacionālas valsts un tautas pamats”

Biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” izsludinātā NVO projektu konkursu “Latgales NVO projektu programma”  ietvaros  tika atbalstīts nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” iesniegtais projekts “Stipras un stabilas ģimenes ir nacionālas valsts un tautas pamats”.

Projekta ietvaros  13. septembrī Preiļos tiks organizēts  seminārs: “Manas dzimtas saknes – mans spēks – mīts vai realitāte?”. Semināru vadīs biedrības “Spēkavieta” dibinātāja Linda Lielvārde. Linda vairāk kā 10 gadus nodarbojas ar brīvprātīgo ģeneoloģiju un jau gadu dalās savās zināšanās par dzimtu izpēti dažādos semināros un lekcijās. Linda apguvusi arī sistēmisko terapiju (Helingera metode) ģimenes un attiecību kontekstā, tādēļ semināra laikā pievērsīs uzmanību dažādām dzimtu programmām, novērojamām likumsakarībām un samezglojumiem, kurus iespējams papētīt dziļāk un atšķetināt, nodalot sevi no negatīvas pieredzes, ko dzimta nes un aktivizējot pozitīvu pieredzi. Linda dalīsies savā pieredzē un padomos, kā atrast zudušus pavedienus. Būs iespēja pārbaudīt savu tuvāko radu esamību Pasaules dzimtu kokā un Lindas uzraudzībā veidotajā Latvijas Lielkokā (šobrīd kokā jau gandrīz 150000 personu), kā arī pievienoties šī koka veidošanā.

20. septembrī Vārkavā tiks rīkota apkaimes darbnīca “Katram savs  dzimtas koks par godu Latvijas 100 – gadei”, kuru vadīs profesors Henrihs Soms.

Projekts tiks noslēgts decembrī ar  ģimeņu pasākumu “RADU RAKSTI”, kurā mēs tiksimies ar stiprām dzimtām, talantīgām un darbīgām ģimenēm no mūsu novadiem. Tiekoties ar šīm ģimenēm, mēs uzzināsim par viņu dzimtas saknēm, tradīcijām, mēģināsim, noskaidrot viņu vienojošo spēku. Pasākumā šīs ģimenes mēs  iepazīsim  caur stāstu, caur dziesmu, caur amatu prasmēm.

Avots: Nodibinājums ”Viduslatgales pārnovadu fonds”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv