Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki 2015

Svētceļojumā uz Aglonu kājām vai ar velosipēdiem ieradās nedaudz vairāk par 50 grupām no dažādām draudzēm un valstīm, kas kopā sastādīja ap 2000 cilvēku. Garāko ceļu veica 6 poļu svētceļotāji no Vācijas ar velosipēdiem. No Latvijas –  Liepājas svētceļnieki, kas savu ceļu uzsāka jau jūlijā un 18 dienās nogāja 450 km.
Talsu grupa, kas uz Aglonu ar velosipēdiem dodas jau vairākus gadus, šogad veica 704 km, jo pa ceļam uz Aglonu, vispirms sasniedza Igauniju. Nacionālo bruņoto spēku karavīru grupa arī pieveica 300 km, bet atšķirībā no citām grupām, izgāja daudz vēlāk – tikai 5. augustā, līdz ar to vienā dienā viņu noieto kilometru skaits bija lielāks. Veiksmīgi galamērķi sasniedza arī apvienotā latviešu un itāļu svētceļotāju grupa. Svētceļojumā uz Aglonu devās arī citu konfesiju ticīgie. Svētceļnieku grupu no Vecās Sv. Ģertrūdes evaņģēliski luteriskās draudzes vadīja mācītājs Krists Kalniņš. Viņš teica, ka ceļu uz Aglonu veikuši, lūdzoties par kristiešu vienotību.
Svētku dievkalpojumiem un lūgšanām tiešraidē varēja sekot līdzi arī Latgales Radio klausītāji.
Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki sākās jau 11. augustā. Visas nedēļas garumā svētkos piedalījās  ap 150 tūkstoši cilvēku. Svētki noritēja samērā mierīgi. Visi atbildīgie dienesti darbojās saskaņoti un profesionāli. Sadaļā Fotogalerijas ir svētku foto.

Informāciju iesniedza: Ruta Giluče, Aglonas bazilikas Informācijas centra vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv