Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki 2016

Saturs atjaunots: 23.08.2016.

 Katru gadu Aglonas bazilikā tiek svinēti Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki, kas ir gada lielākie katoļu svētki.  Sākot ar 11. augustu, Aglonā sāk pulcēties  svētceļnieki – tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm.

Svētceļojumā uz Aglonu kājām vai ar velosipēdiem ieradās nedaudz vairāk par 40 grupām no dažādām draudzēm Latvijā un ārvalstīs, kas kopā sastādīja ap 2000 cilvēku. Velosipēdistu svētceļojums Saldus – Aglona šogad tika veikts caur Lietuvu un tas sastādīja 550 km. Šajā grupā bija arī lietuvieši. Kā katru gadu, arī šogad, Liepājas svētceļnieki nogāja 450 km, kas ir garākais kājām noietais ceļa posms. Pirmo reizi šajā gs. svētceļojumā devās Tukuma Sv. Stefana Romas katoļu draudzes ticīgie un kopā veica 320 km. Višķu draudzes svētceļotāji kā ik gadus Aglonā ieradās ar velosipēdiem. Grupas ieradās no Daugavpils, Krāslavas, Līvāniem, Dagdas, Rīgas un citām vietām. Divas lielas svētceļotāju grupas ieradās no Baltkrievijas. Nacionālo bruņoto spēku karavīru grupa arī piedalījās svētceļojumā. Veiksmīgi galamērķi sasniedza arī apvienotā latviešu un itāļu svētceļotāju grupa. Svētceļojumā uz Aglonu devās arī citu konfesiju ticīgie. Svētku dievkalpojumiem un lūgšanām tiešraidē varēja sekot līdzi arī Latgales Radio klausītāji.
Desmitiem tūkstošu ticīgo ar svecītēm rokās piedalījās Tautas Krusta ceļā.
Svētajā Misē Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā piedalījās Svētā Krēsla apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Pedro Lopess Kintana, citu konfesiju vadītāji, ārvalstu priesteri,   vairākas valsts augstākās amatpersonas: Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni, Ministru prezidents Māris Kučinskis un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un pašvaldību pārstāvji.
Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšana svētku laikā uzstājās dažādi kori – Ogres sieviešu koris RASA, Aglonas bazilikas koris ASSUMPTA, Stirnienes koris Reversium, Suitu sievas un vīri no Alsungas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcas un citu baznīcu un draudžu kori, instrumentālais ansamblis un pūšamo instrumentu ansamblis, kā arī skanēja konkursa „Dziedu Dievmātei” laureātu dziedājumi.
Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki sākās jau 11. augustā un noslēdzās ar svētku galveno sv. Misi pie pāvesta altāra, Dievmātes litāniju un euharistisko procesiju pa Bazilikas Sakrālo laukumu. Visas nedēļas garumā svētkos piedalījās un tos apmeklēja ap 160 tūkstošiem cilvēku.
Svētku laikā kārtību nodrošināja vairāki desmiti policistu, zemessargu, bet par apmeklētāju veselību rūpējās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi. Svētki noritēja mierīgi. Visi atbildīgie dienesti darbojās saskaņoti un profesionāli. FOTOGALERIJA. Foto: T.Komare

Informāciju iesniedza:  Ruta Giluče, Aglonas Bazilikas augusta svētku IC vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv