Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Vītolu fonda administrētās stipendijas saņem 668 studenti no visiem Latvijas novadiem

Pateicoties 183 ziedotājiem no Latvijas, ASV, Kanādas, Anglijas, Vācijas, Zviedrijas, Austrālijas, Venecuēlas un Dānijas, studijas uzsāks 249 pirmkursnieki. Ar 419 esošajiem stipendiātiem līgumi ir pagarināti. Stipendijas lielumu nosaka ziedotājs, un tās lielums ir no 1500 EUR līdz 6000 EUR gadā. Kopā 2016./2017. mācību gadā tiks izmaksāts 1 058 000 EUR.


Vītolu fonds sadarbojas ar 30 uzņēmumiem, 7 fondiem, 32 organizācijām un korporācijām, 95privātpersonām, un dibinātas 19 testamentāro novēlējumu stipendijas. Īpašā Draugu stipendija – pateicoties jau absolvējušo stipendiātu un citu labvēļu ziedojumiem – spēs atbalstīt 16 jaunos studentus.

No Aglonas novada šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 3 jaunieši - Ieva Skrebele (studē LJA, Jūras transporta, Kuģa vadīšanu 4. kursā, saņem A/S “Latvijas kuģniecība” stipendiju),  Karina Bluka (studē Rēzeknes Augstskolā, Izglītības, valodu un dizaina fakultātē par pamatizglītības skolotāju sākumskolā, 1. kurss; saņem Andra Kļaviņa stipendiju) un 1 jaunais stipendiāts -Oskars Bluks,  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes Vides inženiera studiju programmas students  (Guntara Kokoreviča stipendija).

Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Pieteikšanās nākamā mācību gada stipendijām no 2017. gada 15. janvāra līdz 1. martam.

Avots: Vītolu fonds

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv