Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Ziemassvētku burvība Aglonā

Saturs atjaunots: 13.01.2021.

Jau trešo gadu, sagaidot Ziemassvētkus, Aglonas novada pašvaldība organizē konkursu “Skaistākais Ziemassvētku noformējums”, kurā tiek aicinātas piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas 3 kategorijās: privātmāju noformējums, daudzstāvu dzīvojamo māju noformējums, uzņēmumu un sabiedrisko ēku noformējums.


Konkursa mērķis ir veicināt Aglonas novadā Ziemassvētku laikam atbilstošas noskaņas radīšanu, akcentējot radošas un oriģinālas izpausmes, sabalansējot tradīcijas ar novitātēm.

Šogad konkursam tika pieteikti 24 Ziemassvētku noformējumi. Apkopojot rezultātus, komisija lēma, ka privātmāju kategorijā 1. vietu iegūst Anatolija Krasovska māja Somersētas ielā (60 punkti), radot pasaku namiņu meža ielokā.

 

Ļoti gaumīgu, acīm un sirdij tīkamu noformējumu radījuši 2. vietas ieguvēji Repšu ģimene (56 punkti) savai mājai Jaunaglonas ielā.

 

3. vietas ieguvēji – Ivbuļu ģimene (54 punkti), bija parūpējušies par krāšņām lampiņu virtenēm gan gar mājas fasādi, gan pirtiņas un šķūnīša fasādi, radot īstu Ziemassvētku noskaņu.

 

Daudzstāvu dzīvojamo māju kategorijā arī šogad 1. vietu ieguva daudzdzīvokļu māja Cirīšu ielā 2, Aglonā (60 punkti). Šīs mājas iedzīvotāji kopīgiem spēkiem izveidoja košu un gaumīgu Ziemassvētku noformējumu piedomājot pie dažādiem sīkumiem – daudzās lampiņu virtenes kokos, lāzeri sniegā, sveces, sniegavīri, sniega mājiņa, gaismekļi katrā logā – lieliski papildina viens otru, radot īstu ziemas brīnumu.

  

2. vietu ieguva daudzdzīvokļu māja Jaudzemu ielā 2, Aglonā (57 punkti). Arī šīs mājas iedzīvotāji bija parūpējušies par košām lampiņām, rūķiem un eglītēm, ļaujot katram garāmgājējam un garāmbraucējam izjust svētku noskaņu.

 

Uzņēmumu un sabiedrisko ēku kategorijā arī šogad 1. vietu ieguva viesu nams “Aglonas Cakuli” (60 punkti), pārsteidzot ar ieguldītu milzīgu darbu, radošumu, izdomu un fantastisku koptēlu. Saimnieki bija parūpējušies ne tikai par gaismiņu virtenēm, bet arī izveidojuši ziemas foto stūrīti, kā arī sabūvējuši sniega namiņus, kuros mita dažādi pasaku varoņi.

  

2. vietu ieguva “Pasta un informācijas muzejs” (56 punkti) ar krāšņajām lampiņu virtenēm un lāzeriem.

 

3. vieta  viesu namiņš “A kas tja byus?” (53 punkti).

 

Žūrijas komisija atzīmēja  arī Aglonas vidusskolas dienesta viesnīcas svētku noformējumu, teritorijā izvietoti dekori – skaisti cimdiņi. Nolikumā noteikts, ka piedalīties konkursā var visas novada iestādes, uzņēmumi, bet pašvaldības iestādēm netiek piešķirtas naudas balvas.

 

Par balvu saņemšanas iespējām pašvaldība sazināsies ar katru apbalvojamo atsevišķi. Paldies ikvienam, kurš palīdzēja Aglonas novadam iemirdzēties vēl košāk! Paldies visiem konkursa dalībniekiem un sveicam konkursa uzvarētājus!

Informāciju iesniedza: Gunta Gulbe-Kalvāne, Ziemassvētku konkursa komisijas locekle

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv