Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Ziemassvētku laiks SAC „Aglona”

Ziemassvētku laiks – Mīlestības, Gaišuma un Piedošanas laiks. Sākot ar  Adventa laiku, centrā norisinājās dažādi pasākumi un tikšanās: ciemojās Vācijas vēstniecības pārstāvji un ciemiņi no Vācijas, kuri atveda humāno palīdzību un pašu gatavotos saldumus. Ar labdarības pasākumu viesojās Aglonas novada Grāveru kultūras nama pašdarbnieki un Grāveru pamatskolas skolēni.

Viņi iepriecināja ar Ziemassvētku dziesmām, dejām, dzejoļiem, cienāja ar mājās gatavotiem saldumiem, kā arī viesojās Preiļu novada Aizkalnes pagasta kultūras nama sieviešu ansamblis Lilitas Livdānes vadībā. Cienastā bija pašu audzēti āboli un plātsmaize. Pirms Ziemassvētkiem Sociālās aprūpes centrā tika novadīta Svētā Mise. Kūču vakarā viesojās Aglonas bazilikas priesteris Daumants Abrickis, kā arī dziedošā Greižu ģimene ar ganiņiem. Tika lasīti svētie raksti un dziedātas Ziemassvētku dziesmas, kopīgi dalītas un lauztas oblātes. Apsveikt  SAC klientus Ziemassvētkos bija ieradies arī Grāveru pareizticīgās baznīcas tēvs Viktors.

Tālāk sekoja Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi. 29. decembrī SAC iemītniekiem bija sarīkota Jaungada eglīte, kas bija pārpilna dažādiem pārsteigumiem. Pirmkārt, Jaungada eglītē viesojās Aglonas Kultūras centra dramatiskais kolektīvs ar izrādi „Dzīve kā anekdotē”. Par pasākuma muzikālo noformējumu parūpējās muzikants – dziedātājs Elmārs Sarkans no Rēzeknes. Neiztika arī bez dāvanām no Ziemassvētku vecīšiem, kuru lomās iejutās Andris Valainis   un dramatiskā kolektīva dalībniece Alīda Sadovska, kurai tas izdevās vienkārši lieliski.

Pavisam negaidīti vakarā ieradās jau trešais Ziemassvētku vecītis  ar dāvanām  no Saeimas deputāta Riharda Eigima, kurš uzaicināja SAC klientus apmeklēt atpūtas parku “Stalkers”.

Sen nebija piedzīvoti tik jauki svētki! Gan SAC iemītnieki, gan viesi bija gandarīti par izdevušos pasākumu. Milzīgs paldies visiem, kas ņēma dalību mūsu aprūpes centra iemītnieku Ziemassvētku eglītes organizēšanā! Paldies par atsaucību un laiku, ko veltījāt mūsu klientiem, par siltiem vārdiem un dāvanām. Laimīgu Jauno gadu visiem! FOTOGALERIJA.

Informāciju un foto iesniedza: Inga Sprūģe, SAC “Aglona” sociālā darbiniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv