Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa Kastuļinas pagasta bibliotēkā


Gada tumšākajā laikā tradicionāli notiek Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumi-šogad no 11. līdz 17.novembrim. Šī gada nedēļas tēma ir „Ziema Ziemeļos”.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa iesākas ar kopējiem lasījumiem – Rīta stundu mazākajiem un vidējā vecuma lasītājiem, Krēslas stundu pieaugušajiem.

Kastuļinas pagasta bibliotēkā arī notika nedēļas pasākumi. Rīta stundā 2. un 3. klases skolēni lasīja zviedru rakstnieces Ingas Borgas grāmatas „Ziema ar Plupu” fragmentus. Jocīgs neredzamais radījums palīdzēja izprast dažu dzīvnieciņu ziemošanas īpatnības, ziemeļblāzmas un saules atgriešanas skaistumu. Sarunas laikā bērni atcerējās ka Imants Ziedonis ”Baltajā pasakā” arī stāsta par ziemu un dabu, bet citādāk.
Vidējā vecuma skolēni veidoja padomu sarakstu „Kā pārdzīvot ziemu”. Bibliotēkas vadītāja pastāstīja par Ziemeļu valstīm – Dāniju, Norvēģiju, Zviedriju, Somiju un to klimatu .

Atcerējāmies, ka jau esam lasījuši par Pepiju Gārzeķi, Brālīti un Karlsonu, Ronju un Mummitrolīšiem. Pēc tam sadalījāmies grupās un sākas plakātu veidošana. Bērni piedāvāja dažādus padomus, neaizmirsa uzzīmēt ziemotājus. Sanāca skaisti, noderīgi plakāti. Secinājām, ka visi esam ieguvēji, nākamgad atkal piedalīsimies Ziemeļu bibliotēku nedēļā.

Kastuļinas bibliotēkas vadītāja Ausma Saratova